Bu Personel Alımında KPSS Puan Şartı Yok! 3 Ünvan Başvuru Başladı

Bu Personel Alımında KPSS Puan Şartı Yok! 3 Ünvan Başvuru Başladı

Kamuya KPSS puan şartı olmadan yeni personel alımı başvuruları açıklandı. Lise ve lisans mezunu adaylar için memur alımlarına dair tüm detaylar bu yazımızda.

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yeni kamu personeli başvuruları alınacak. Süreç başladı. 4/B (sözleşmeli personel) alım ilanına başvurular sonrasın atamalar mülakatsız olacak. Bu kapsamda 2022 KPSS puan sırası esas alınmak suretiyle sözleşmeli personel alımlarına dair tüm süreç ve başvurular bu haberimizde yer alıyor.

Kamu memur atama başvuru şartları

Başvuru için 657 sayılı Kanun'un 48. maddesinde aşağıda belirtilen genel şartlar ile aranan şartları sağlamalıdır. Bu kapsamda adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması, kamu haklarından mahrum bulunmaması, askerlikle ilişiği olmaması, güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması olumlu olması ile görevini devamlı yapmasına, engel olabilecek akıl hastalığı ve vücut sakatlığı ile ilgili engeli bulunmaması gerekmektedir.

Sözleşmeli personel alımı nitelikleri nelerdir?

2 Büro Personeli alımı için Lisans mezunu olmak, MEB Onaylı Bilgi Güvenliği Bilinçlendirme Eğitimi, Yazılım Tabanlı Muhasebe Geliştirme ve Uyum Eğitimi, İletişim Yöntem ve Teknikleri Kurs Programı, SPSS ile Veri Analizi Geliştirme ve Uyum Eğitimi sertifikalarına sahip olmak gerekiyor.

1 Güvenlik Görevlisi (Erkek) alımı için Ortaöğretim ve dengi okul mezunu olmak, Özel Güvenlik Kimlik Kartına sahip olmak gerekiyor.

2 Destek Personeli “Temizlik” (Erkek) alımı için Ortaöğretim ve dengi okul mezunu olmak gerekiyor.

1 Destek Personeli “ Temizlik” (Kadın) alımı için Ortaöğretim ve dengi okul mezunu olmak gerekiyor.

Sağlık Bilimleri Üniversitesi memur alımı süreci nasıl olacak?

Sağlık Bilimleri Üniversitesi memur alımı için başvurular 11 Ağustos 2023’e kadar online olarak hemen aşağıdaki başvuru ekranı üzerinden yapılabilecek.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum