Bugün Açıklandı! En Az Lise KPSS 60 Yeni Memur Alımı Başladı

Bugün Açıklandı! En Az Lise KPSS 60 Yeni Memur Alımı Başladı

Kamuya en az lise mezunlarının başvurabileceği KPSS taban puansız güncel personel alımı başvuruları bugün açıklandı. Kimler sözleşmeli personel alımına başvurabilir. İşte detaylar.

Burdur ili KAMU PERSONELİ ALIMI “Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi” Rektörlüğü tarafından 4/B (Sözleşmeli Personel) alım ilanı açıklandı. 2022 KPSS puan sıralaması esas alınmak suretiyle yazılı ve sözlü sınav yapılmaksızın “MÜLAKATSIZ” sözleşmeli 4/B personel alınacaktır. İşte başvurular dair tüm detayların yer aldığı haberimiz.

Güncel memur alımı başvuru genel şartları

Başvuru için 657 sayılı Devlet Memurları Kanunundaki şartları taşımak, T.C. Vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, askerlik hizmetini yapmış veya muaf olmak veya tecilli olmak, herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almamak şartları var.

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi memur alımı mezuniyetler

1 DESTEK PERSONELİ Aşçı “Erkek” alımı için Ortaöğretim kurumlarının aşçılık mutfak bölümlerinden mezun veya Orta Öğretim (Lise ve Dengi) mezunu olup aşçılık alanında MEB onaylı ustalık belgesine sahip olmak, Onaylı Hijyen Belgesine sahip olmak, 2022 Kamu Personel Seçme Sınavında (KPSS) en az 60 puan almış olmak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek psikiyatrik ve bedensel hastalığı bulunmamak,

1 MÜHENDİS alımı için Bilgi İşlem Daire Başkanlığı “Kadın/Erkek” Üniversitelerin Mühendislik Fakültelerinin Bilgisayar Mühendisliği veya Yazılım Mühendisliği bölümlerinden mezun olmak, 2022 Kamu Personel Seçme Sınavında (KPSS) en az 70 puan almış olmak, PHP, C#, Python Programlama dillerinden en az iki tanesini bildiğini belgelemek,

1 Destek Personeli “Erkek” (Doğalgaz yakıtlı kalorifer ateşçisi) alımı için Ortaöğretim Kurumlarından mezun olmak, Doğalgaz yakıtlı kalorifer ateşçisi belgesi/sertifikasına sahip olmak, En az B sınıfı 1 yıllık ehliyet sahibi olmak, 2022 Kamu Personel Seçme Sınavında (KPSS) en az 60 puan almış olmak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek psikiyatrik ve bedensel hastalığı bulunmamak gerekiyor.

Sözleşmeli personel alımı başvuru süreci

Burdur, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi sözleşmeli memur alımları için başvurular 7 Haziran’a kadar sürecek. Adaylar gerekli başvuru belgelerini bu adrese postayla ya da şahsen iletmeleri gerekiyor: “”Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörlüğüne/Personel Daire Başkanlığı”.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum