Devlet Tiyatrosu İlkokul Lise MYO Lisans 7 Unvanda Memur Alımı Bugün Başladı

Devlet Tiyatrosu İlkokul Lise MYO Lisans 7 Unvanda Memur Alımı Bugün Başladı

Kültür Bakanlığı bünyesinde Düzce Devlet Tiyatrosu için 7 farklı unvanda sanatkar memur ve uzman memur alımı yapılacak. Sürece dair detaylar, başvuru tarihleri açıklandı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü namına olmak üzere Düzce Devlet Tiyatrosu Müdürlüğüne memur alımları başladı. Farklı branşlarda olmak üzere sanatkar memur ve uzman memur alımına dair tüm detayları hemen bu yazımızda bulabilirsiniz.

Kültür Bakanlığı personel alımı şartları

657 sayılı DMK’daki şartları taşımak, T.C. vatandaşı olmak, askerlikle ilişiği olmamak, sahnede mesleğin gereklerini aksatacak biçimde fiziksel ve sağlık sorunlarının bulunmamak, güvenlik soruşturması veya arşiv araştırması sonucunun olumlu olmak şartları var.

Düzce Devlet Tiyatrosu memur alımı kontenjanlar-mezuniyetler

10 Stajyer Sanatçı, 1 Sahne Amiri, 1 Kondüvit, 1 Suflör-Suflöz, 1 Sahne Işıkçısı, 2 Sahne Makinisti, 1 Sahne Terzisi alımı yapılacak.

Stajyer Sanatçı alımı için Lisans Oyunculuk Bölümünden mezun olmak,

Sahne Amiri alımı için Lisans Sahne Sanatları veya Tiyatro Bölümünden mezun olmak,

Kondüvit alımı için Önlisans Sahne Işık ve Ses Teknolojileri bölümünden veya sahne ışık ve ses ekipmanları hakkında teknik bilgiye sahip mesleki ve teknik liselerin Görüntü ve Ses Sistemleri bölümü mezunu olmak,

Suflör-Suflöz alımı için Lisans Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun olup, diksiyon ile ilgili ders aldığını transkript ile belgelemek veya diksiyon ile ilgili sertifikaya sahip olmak,

Sahne Işıkçısı alımı için Mesleki ve teknik liselerin Elektrik Bölümü mezunu olmak veya MYO Elektrik Bölümü mezunu olmak,

Sahne Makinisti alımı için Mesleki ve teknik liselerin Mobilya ve İç Mekan Tasarımı Alanının Ahşap Doğrama Teknolojisi, İç Mekan ve Mobilya Teknolojisi veya Mobilya Süsleme Sanatları dallarından herhangi birinden mezun olmak veya MYO Mobilya ve Dekorasyon Bölümünden mezun olmak veya ilkokul mezunu olanlardan marangozluk mesleğine yatkın olmak,

Sahne Terzisi alımı için Mesleki ve teknik liselerin veya MYO Giyim Üretim Teknolojisi, Tekstil, Hazır Giyim, Konfeksiyon Bölümlerinin herhangi birinden mezun olmak veya ilkokul mezunu olanlardan terzilik mesleğine yatkın olmak gerekmektedir.

Kamu personeli alımı süreci nasıl işler?

Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde Düzce Devlet Tiyatrosu memur alımı için başvurular 19 Haziran’a kadar yapılabilecektir. Adayların başvuru işlemleri tamamlandıktan sonra “Başvurularım” ekranından başvurularının tamamlanıp tamamlanmadığını kontrol etmeleri gerekmektedir. “Başvurularım” ekranından “Başvuru Alındı” ibaresi görülmeyen hiçbir başvuru değerlendirmeye alınmayacaktır.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.