Hazine ve Maliye Bakanlığı KPSS Şartsız Yeni Memur Alımı Açıklandı

Hazine ve Maliye Bakanlığı KPSS Şartsız Yeni Memur Alımı Açıklandı

Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesinde KPSS şartı olmadan yeni kamu personeli memur alımı yapılacak. Sürece dair tüm detayları hemen bu yazımızda bulabilirsiniz.

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından güncel sözleşmeli 4/B bilişim personeli sınav duyurusu açıklandı. Bakanlık BİLGİ Teknolojileri Genel Müdürlüğü bünyesinde sözleşmeli bilişim personeli alımı başladı. 27 sözleşmeli bilişim personeli alımına dair, online başvuru süreci ve tüm detayları hemen bu yazımızda bulabilirsiniz.

Kamu personeli alımı başvuru genel şartları

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde sayılan genel şartlara haiz olmak, erkek adaylar için muvazzaf askerlik çağına gelmemiş veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya muaf veya ertelenmiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak gerekiyor. KPSS puanı olmayan veya belge ibraz etmeyen adayın KPSS puanı 70 olarak dikkate alınır

Memur alımı başvuru mezuniyetleri nelerdir?

Fakültelerin dört yıllık “bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği” bölümlerinden mezun olmak ya da 2 kat maaş şartı ile fakültelerin “mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik” bölümlerinden mezun olmak gerekiyor.

Hazine ve Maliye Bakanlığı memur alımı süreci

Hazine ve Maliye Bakanlığı memur alımları için başvurular 9 Temmuz’a kadar sürecek. Adaylar online olarak başvuru yapabileceklerdir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.