Kamuya Yeni Sağlık Personeli Alımı Açıklandı! Mülakatsız - KPSS 60

Kamuya Yeni Sağlık Personeli Alımı Açıklandı! Mülakatsız - KPSS 60

Kamu Üniversitesi tarafından sözleşmeli memur alımı başvuruları açıklandı. Önlisans mezunu sağlık personeli alımı yapılacak. Sürece dair tüm detayları bu yazımızda bulabilirsiniz.

Giresun Üniversitesi bünyesinde sözleşmeli personel (4/B) alım ilanı açıklandı. Mülakatsız memur alımı yapılacak. Yazılı veya sözlü sınav yapılmaksızın 2022 KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle aşağıda belirtilen pozisyon ve niteliklerde sözleşmeli personel alımı yapılacaktır. İşte sürece dair tüm detayların yer aldığı kılavuz:

Kamu personel alımı başvuru genel şartları

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak, herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak, erkek adaylar için muvazzaf askerlik hizmetini yapmış, erteletmiş veya muvazzaf askerlik hizmetinden muaf olmak, 2022 KPSS (B) Grubu sınavlarından Ortaöğretim mezunları için KPSS/P94 türünde geçerli en az 60 (altmış) puan almış olmak, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut ve akıl hastalığı olmadığına ilişkin durum bildirir sağlık kurulu raporu olmak gerekiyor.

Sözleşmeli memur alımı başvuru mezuniyetler

1 DİĞER SAĞLIK PERSONELİ (Diş Protez Teknisyeni) alımı için Sağlık Meslek Lisesi Diş Protez bölümü veya Diş Protez ile ilgili bölümlerin birinden mezun olmak, 2022 KPSS-P94 puan türünden en az 60 (altmış) ve üzeri puan almış olmak, başvuru bitim tarihi itibariyle 30 (otuz) yaşından gün almamış olmak, resmi veya özel sağlık kuruluşlarında diş protez alanında deneyim sahibi olmak, el ve parmak becerisi olan ve bu organları ile çalışmasına engel durumu olmamak, yapılacak görev gereği mesai saatleri dışında ve hafta sonları çalışmaya engel herhangi bir durumu olmamak, erkek adaylar için muvazzaf askerlik hizmetini yapmış, erteletmiş veya muvazzaf askerlik hizmetinden muaf olmak gerekiyor.

Giresun Üniversitesi memur alımı süreci

Giresun Üniversitesi memur alımı içiin başvurular şahsen ya da posta ile olacak. Adaylar “Giresun Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığı” adresine şahsen veya posta yoluyla 23 Haziran’a kadar yapabileceklerdir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.