Kılavuz Bugün Açıklandı! Yüksek Seçim Kurulu Yeni Memur Alımı Yapacak

Kılavuz Bugün Açıklandı! Yüksek Seçim Kurulu Yeni Memur Alımı Yapacak

Yüksek Seçim Kurulu YSK bünyesinde güncel personel alımı başvuruları açıklandı. YSK personel alımları başvuru süreci, şartları ve tüm detayları hemen bu yazımızda bulabilirsiniz.

Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı İnsan Kaynakları Dairesi Başkanlığı Seçim Uzman Yardımcılığı Giriş Sınavı İlanı bugün açıklandı. YSK Başkanlık merkez teşkilatında istihdam edilmek üzere giriş (sözlü) sınavı ile 20 adet Seçim Uzman Yardımcısı kadrosuna personel alımı yapılacaktır. İşte gerekli sürecin yer aldığı yazımız.

YSK memur alımı başvuru süreci

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48 inci maddesinde yer alan genel şartları taşıması, KPSSP4 veya KPSSP5 türlerinden en az yetmiş (70) puan almış olması, cak ayının birinci günü (1 Ocak 2023) itibarıyla 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış olması (1 Ocak 1988 tarihinde veya bu tarihten sonra doğmuş olmak.), görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalığının bulunmaması gerekmektedir.

Başvuru mezuniyet şartları nelerdir?

Adayların başvuru için en az dört yıllık lisans eğitimi veren Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri veya bunlara denkliği YÖK tarafından kabul edilen yurt içi veya yurt dışındaki öğretim kurumlarından birisinden mezun olması gerekiyor.

Yüksek Seçim Kurulu memur alımı başvuru süreci

Yüksek Seçim Kurulu memur alımı için başvurular 17 Temmuz ile 26 Temmuz 2023 tarihleri arasında olacak. Başvurular e-Devlet üzerinden “Yüksek Seçim Kurulu-Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım” internet adresinden online yapılması gerekiyor.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.