KPSS 50-65 Puanlı Adaylar Başvurabiliyor! Güncel Memur Personel Alımı

KPSS 50-65 Puanlı Adaylar Başvurabiliyor! Güncel Memur Personel Alımı

Kamuya KPSS 50 ve 65 puanlı adayları başvuru yapabileceği güncel memur personel alımı başvuruları alınacak. Başvuru süreci ve tüm detaylar bu yazımızda.

Abdullah Gül Üniversitesi sözleşmeli memur personel alımı başvuruları kapsamında güncel süreç tamamlanıyor. KPSS puanı ile yapılacak atamalarda mülakat olmayacak. İşte 4/B personel atama tüm detaylarının yer aldığı yazımız.

Abdullah Gül Üniversitesi memur personel alımı şartları nelerdir?

657 sayılı DMK’daki şartları taşımak, T.C. vatandaşı olmak, askerlikle ilişiği olmamak, herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almamak gerekmektedir.

Kamu memur alımı başvuru mezuniyetleri nelerdir?

7 Büro Personeli alımı için İktisat, İşletme, Maliye veya Kamu Yönetimi ile eşdeğer programlarının birinden mezun olmak, KPSS en az 65 puan almış olmak,

1 Büro Personeli alımı için İnsan Kaynakları Yönetimi programından mezun olmak, 2022 KPSSP3 puan türünden en az 65 puan almış olmak,

10 Destek Personeli alımı için lise mezunu olmak, KPSS en az 65 puan almış olmak,

2 Şoför alımı için lise mezunu olmak, KPSS en az 50 puan almış olmak, E sınıfı sürücü belgesine veya yeni tip D sınıfı sürücü belgesine sahip olmak, 35 yaşından gün almamış olmak, SRC-2 belgesine sahip olmak, geçerlilik süresi dolmamış psikoteknik belgesine sahip olmak,

5 Koruma ve Güvenlik Görevlisi alımında 2 kadın, 3 erkek kontenjanı var. Ayrıca adayların önlisans Özel Güvenlik ve Koruma programından mezun olması, KPSS’den en az 65 alması, 31 yaşından gün almamış olması, erkeklerde 170 cm, kadınlarda 160 cm’den kısa boylu olmaması gerekiyor.

Sözleşmeli personel alımı başvuru süreci

Abdullah Gül Üniversitesi memur personel alımı için başvuru iş ve işlemleri online olarak yapılabilecektir. Adaylar aşağıdaki kılavuzda yer alan ekran üzerinden gerekli iş ve işlemleri yapabilir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.