KPSS 60 Lise Memur Alımı Başvuru Kılavuzu Bugün Açıklandı

KPSS 60 Lise Memur Alımı Başvuru Kılavuzu Bugün Açıklandı

Kamuya lise memur alımı yapılacak. Sözleşmeli ve mülakatsız olmak üzere Aydın Adnan Menderes Üniversitesi memur atama tüm detayları bu yazımızda yer alıyor.

Aydın ili KAMU PERSONELİ ALIMI başvuruları kapsamında Adnan Menderes Üniversitesi için sözleşmeli personel alım ilanı açıklandı. 2022 Kamu Personeli Seçme Sınavı (B) Grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle mülakatsız memur alımları yapılacak. İşte detaylar.

Adnan Menderes Üniversitesi memur alımı başvuru genel şartları

657 sayılı Devlet Memurları Kanunundaki şartları taşımak, 18 yaşını tamamlamış olmak, herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak, askerlik hizmetini yapmış, muaf veya tecilli olmak, vardiyalı çalışmaya engel durumu bulunmamak, 2022 Kamu Personeli Seçme Sınavı (B) Grubu sınavından Ortaöğretim (Lise) mezunları için KPSS/P94 puanı esas alınacak olup en az 60 puan almak şartı var.

Memur alımı başvuru mezuniyetler

2 Destek Personeli (Bahçe Bakımı, Düzenlemesi ve Temizliği) alımı için lise mezunu olmak, Bahçe Bakımı, Düzenlemesi ve Temizlik görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalık ve benzeri engelleri bulunmamak, Her türlü bahçe işlerinde çalışmak, çevre düzenlemesi yapmak, çim biçmek, peyzaj yapmak, ağaç ve bitki budama ve sulama işlerini yerine getirmek,

2 Destek Personeli (Şoförlük- Dağıtım ve Taşıma) alımı için lise mezunu olmak, Şoförlük görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalık ve benzeri engelleri bulunmamak, D Sınıfı Sürücü Belgesine sahip olmak. (Eski E sınıfı sürücü belgesi), Kurum bünyesinde ihtiyaç duyulan her türlü Şoförlük, Dağıtım ve Taşıma işlerini yerine getirmek gerekiyor.

Sözleşmeli memur alımı başvuru süreci

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi memur alımı için başvuru yapacak adayların, aşağıdaki kılavuzda yer alan üniversite internet adresinde “Duyurular” kısmında bulunan Başvuru Formunu indirerek eksiksiz bir şekilde doldurması, istenilen belgelerle birlikte 1 Haziran 2023’e kadar) sadece şahsen yapması gerekiyor. Başvurular “Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Personel Dairesi Başkanlığına” şahsen başvuru yapmaları gerekmektedir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.