Kültür ve Turizm Bakanlığı Yeni 86 Memur Alımı Açıklandı

Kültür ve Turizm Bakanlığı Yeni 86 Memur Alımı Açıklandı

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yeni kadrolara sözleşmeli 86 kamu personeli alımı açıklandı. Başvurular ve sürece dair tüm detayları hemen bu yazımızda bulabilirsiniz.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Döner Sermaye İşletmesi Merkez Müdürlüğü için 86 sözleşmeli personel alım ilanı açıklandı. Merkez Müdürlük teşkilatında toplam 86 sözleşmeli personel alımına dair tüm detayları hemen bu yazımızda bulabilirsiniz.

Kültür Bakanlığı memur alımı şartları

657 sayılı Devlet Memurları Kanunundaki şartları taşımak, Türk Vatandaşı olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, 35 yaşını doldurmamış olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, askerlik hizmetini yapmış olmak, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak gerekmektedir.

Kamu personeli alımı mezuniyetler

BÜRO PERSONELİ Ankara 1 kadro için yükseköğretim kuramlarının lisans düzeyinde eğitim veren Siyasal Bilgiler Fakültesi ile İktisat, İşletme veya İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinin bölümlerinden ya da buna denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak, KPSSP3 puan türünden asgari 60 puan isteniyor.

BÜRO PERSONELİ İstanbul 5 kadro için Yükseköğretim kuramlarının lisans düzeyinde eğitim veren Siyasal Bilgiler Fakültesi ile İktisat, İşletme veya İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinin ya da buna denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen yurt dışındaki öğretim kuramlarından mezun olmak, KPSSP3 puan türünden asgari 60 puan isteniyor.

KORUMA VE GÜVENLİK GÖREVLİSİ ERKEK Ankara 15 kadro için Lise ve dengi okul mezunu olmak, KPSSP94 puan türünden asgari 60, Erkek olmak, silahlı/silahsız özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak, Erkek adaylar için boyunun 170 cm den kısa olmamak gerekiyor.

KORUMA VE GÜVENLİK GÖREVLİSİ ERKEK İstanbul 15 kadro için Lise ve dengi okul mezunu olmak, KPSSP94 puan türünden asgari 60, Erkek olmak, silahlı/silahsız özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak, Erkek adaylar için boyunun 170 cm den kısa olmamak gerekiyor.

KORUMA VE GÜVENLİK GÖREVLİSİ KADIN Ankara 5 kadro için Lise ve dengi okul mezunu olmak, KPSSP94 puan türünden asgari 60, Kadın olmak, silahlı/silahsız özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak, Kadın adaylar için boyunun 160 cm den kısa olmamak gerekiyor.

KORUMA VE GÜVENLİK GÖREVLİSİ KADIN İstanbul 5 kadro için Lise ve dengi okul mezunu olmak, KPSSP94 puan türünden asgari 60, Kadın olmak, silahlı/silahsız özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak, Kadın adaylar için boyunun 160 cm den kısa olmamak gerekiyor.

DESTEK PERSONELİ ERKEK Ankara 13 kadro için Lise ve dengi okul mezunu olmak, KPSSP94 puan türünden asgari 60, Erkek olmak gerekiyor.

DESTEK PERSONELİ HAVUZ Ankara 3 kadro için Lise ve dengi okul mezunu olmak, KPSSP94 puan türünden asgari 60, Erkek olmak, DESTEK PERSONELİ ERKEK İstanbul 15 kadro için Lise ve dengi okul mezunu olmak, KPSSP94 puan türünden asgari 60, Erkek olmak gerekiyor.

DESTEK PERSONELİ KADIN Ankara 4 kadro için Lise ve dengi okul mezunu olmak, KPSSP94 puan türünden asgari 60, Kadın olmak gerekiyor.

DESTEK PERSONELİ KADIN İstanbul 5 kadro için Lise ve dengi okul mezunu olmak, KPSSP94 puan türünden asgari 60, Kadın olmak gerekiyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığı memur alımı başvuruları

Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde başvurular online olarak 14 Ağustos 2023 günü başlayacak ve 28 Ağustos 2023 saat 18:00’de sona erecektir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum