Sözleşmeli Yeni Sağlık Personeli Alımı Açıklandı! KPSS 60 Başvuru

Sözleşmeli Yeni Sağlık Personeli Alımı Açıklandı! KPSS 60 Başvuru

Kamuya yeni sağlık personeli alımı yapılacak. Sözleşmeli kamu personeli alımı için başvuru iş ve işlemlerini bu yazımızda bulabilirsiniz. İşte detaylar.

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Rektörlüğü sözleşmeli personel (657 sayılı kanunun 4/B maddesi) alım ilanı açıklandı. 2022 Kamu Personeli Seçme Sınavı (B) Grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle mülakatsız memur alımı yapılacak.

Kamu personeli alımı başvuru genel şartları

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinin (A) bendinde belirtilen şartları taşımak, en az 18 yaşını tamamlamış olmak, herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak, erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış, muaf veya tecilli olmak, vardiyalı çalışmaya engel durumu bulunmamak, 2022 Kamu Personeli Seçme Sınavı (B) Grubu sınavından Lisans mezunları için KPSS/P3 puanı esas alınacak olup, en az “60” (altmış) taban puan şartı aranmaktadır.

Sağlık personeli alımı mezuniyetler

10 HEMŞİRE aşımı için Yükseköğretim Kurumlarının Hemşirelik Lisans programından mezun olmak. Alanında mesleki deneyime sahip olmak.

Sözleşmeli memur alımı başvuru süreci

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi memur alımı için başvurular şahsen olacak. Adaylar üniversitenin internet adresinde “Duyurular” kısmında bulunan Başvuru Formunu indirerek eksiksiz bir şekilde doldurması, istenilen belgelerle birlikte başvuru tarihi içinde Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Personel Dairesi Başkanlığına şahsen başvuru yapmaları gerekmektedir. 3 Temmuz’da başvurular bitecek.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.