Yeni Başvurular Açıklandı! İkamet Şartsız KPSS 50 Kamu Personeli Alımı

Yeni Başvurular Açıklandı! İkamet Şartsız KPSS 50 Kamu Personeli Alımı

Kamu personel seçme sınavı KPSS 50 puanla olmak üzere güncel personel alımı başvuruları açıklandı. Kamu üniversitesi alımları süreci bu yazımızda yer alıyor.

Hitit Üniversitesi Rektörlüğü tarafından sözleşmeli personel (657 sayılı kanunun 4/b maddesi) alım ilanı açıklandı. 2022 yılı KPSS puan sırası esas alınmak suretiyle yazılı ve/veya sözlü sınav yapılmaksızın toplam 15 sözleşmeli personel alınacaktır. İşte gerekli başvuru tüm detaylarının yer aldığı haberimiz bu yazımızda.

Kamu personel alımı başvuru şartları nelerdir?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde belirtilen genel şartları taşımak, askerlikle ilişiği bulunmamak, 2022 yılı KPSS (B) grubu KPSS P94 (Ortaöğretim) ve KPSS P93 (Önlisans) puan türlerinden en az 50 puana sahip olmak, son başvuru tarihi itibarıyla 18 (on sekiz) yaşını doldurmuş ve 35 yaşını bitirmemiş olmak, herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak şartları var.

Güncel personel alımı nitelikleri nelerdir?

8 Destek Personeli (Temizlik Hizmetleri) alımı için Cinsiyeti erkek olmak, Ortaöğretim Kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak, 2022 yılı KPSS P94 puan türünden en az 50 puana sahip olmak, Son başvuru tarihi itibariyle 18 yaşını doldurmuş ve 35 yaşını bitirmemiş olmak gerekiyor.

1 Destek Personeli (Temizlik Hizmetleri) alımı için Cinsiyeti kadın olmak, Ortaöğretim Kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak, 2022 yılı KPSS P94 puan türünden en az 50 puana sahip olmak, Son başvuru tarihi itibariyle 18 yaşını doldurmuş ve 35 yaşını bitirmemiş olmak gerekiyor.

1 Destek Personeli (Temizlik Hizmetleri) alımı için Cinsiyeti erkek olmak, Ortaöğretim Kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak 2022 yılı KPSS P94 puan türünden en az 50 puana sahip olmak, 18 yaşını doldurmuş ve 35 yaşını bitirmemiş olmak gerekiyor.

4 Koruma ve Güvenlik Görevlisi alımı için Cinsiyeti erkek olmak, Herhangi bir önlisans programından mezun olmak, 2022 yılı KPSS P93 puan türünden en az 50 puana sahip olmak, silahlı/silahsız özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak, 167 cm’den kısa boylu olmamak, Askerlikle ilişiği bulunmamak, Son başvuru tarihi itibariyle 18 yaşını doldurmuş ve 35 yaşını bitirmemiş olmak gerekiyor.

1 Koruma ve Güvenlik Görevlisi alımı için Cinsiyeti erkek olmak, Herhangi bir önlisans programından mezun olmak, 2022 yılı KPSS P93 puan türünden en az 50 puana sahip olmak, silahlı/silahsız özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak, 167 cm’den kısa boylu olmamak, Askerlikle ilişiği bulunmamak, 18 yaşını doldurmuş ve 35 yaşını bitirmemiş olmak gerekiyor.

Hitit Üniversitesi personel alımı başvuru süreci

Hitit Üniversitesi personel alımları için başvurular 15 Ağustos’a kadar olacaktır. Başvurular online olarak başvuru ekranı üzerinden yapabileceklerdir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.