Bakanlık KPSS Şartsız Yeni Kamu Personeli Alımı Başladı! Başvuru Ekranı

Bakanlık KPSS Şartsız Yeni Kamu Personeli Alımı Başladı! Başvuru Ekranı

Dışişleri Bakanlığı tarafından güncel ve yeni memur alımı başvuruları açıklandı. Kamu memur alımı başvuruları ve tüm süreci hemen bu yazımızda bulabilirsiniz.

T.C. Cape Town Başkonsolosluğu bünyesinde yeni Türk uyruklu sözleşmeli sekreter sınavı duyurusu açıklandı. Dışişleri Bakanlığı tarafından T.C. Cape Town Başkonsolosluğunda münhal bulunan bir sözleşmeli sekreter pozisyonuna sınavla personel alınacaktır. Başvurulara dair tüm detayları hemen bu yazımızda bulabilirsiniz.

Kamu personeli alımı başvuru şartları nelerdir?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Sınav tarihi itibarıyla 41 yaşından gün almamış olmak, En az lise veya dengi okulları ile bu okullarla eşdeğer olduğu Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmış yabancı okullardan mezun olmak, Kamu haklarından yoksun bulunmamak, Erkekler için askerliğini yapmış olmak veya yapmış sayılmak, Her türlü iklim koşullarında görev yapmaya engel durumu bulunmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek, Çok iyi derecede İngilizce ve Türkçe bilmek, Bilgisayar kullanabilmek.

Sözleşmeli personel alımı başvuru belgeleri

Özgeçmiş (CV), Türkiye Cumhuriyeti pasaportuna sahip adayların pasaport örneği ile işlem görmüş sayfaları, Nüfus cüzdanının (T.C. kimlik kartının), en son mezun olunan okuldan alınan diploma, erkekler için askerlik kesin terhis belgesi veya askerlikle ilişiği olmadığına dair belge, son 6 ay içinde çekilmiş 1 adet renkli vesikalık fotoğraf istenmektedir.

Dışişleri Bakanlığı memur alım süreci

Başvurular 28 Kasım 2023 tarihine kadar e-Devlet sistemi üzerinden Dışişleri Bakanlığı, Kariyer Kapısı - Kamu İşe Alım sekmesinden ve Kariyer Kapısı internet adresinden alınacaktır. Başvurular online olacak.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum