Türkiye İş Kurumu Yeni İlanları Geldi! 100 Personel Alımı Başladı

Türkiye İş Kurumu Yeni İlanları Geldi! 100 Personel Alımı Başladı

Türkiye İş Kurumu geliştirdiği projeler ile toplumda istihdama katkıda bulunmaktadır. Bu projeler Toplumu ekonomik anlamada desteklemektedir. İŞKUR tarafından yayımlanan en son personel alımı kapsamında 100 Toplum Yararına Program Kapsamında istihdam.

İŞKUR kapsamında Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürlüğünde yeni işçi alımları yapılıyor. 100 Personel alımı adayların başvuru için izlemesi gereken başvuru aşamaları belli oldu.

100 İşçi Alımı Başvuru Tarihleri

Aday başvuru işlemleri ilanların yayımlanması ile birlikte başladı. Adaylar 14 Kasım 2023 tarihine kadar başvuru işlemlerini yapabilecekler.

İŞKUR 100 Kamu Personel Alımı Başvurusu

Türkiye İş Kurumu resmi internet adresi üzerinden adaylar başvuruda bulunacakları İl için geçerli olan TYP numarası olan ekran üzerinden iş başvurularını gerçekleştirebileceklerdir. Ayrıca adaylar İŞKUR telefon hattı üzerinden TYP numarasını belirterek 170 numaralı hat üzerinden iş başvurusunda bulunabileceklerdir. Başvuru için haberimizin sonunda yer alan iş ilan numarası kullanılacaktır.

100 Kamu Personel Alımı Başvuru Şartları

İŞKUR TYP kapsamında 100 Kamu Personel alımı için 18 yaşını tamamlamış olmak. Adres Kayıt Sistemine (AKS) göre aynı adreste oturup, programa başlangıç tarihi dikkate alınarak ulaşılabilen en yakın döneme ait gelir getirici bir işte çalışma sonucu elde ettiğimiz toplam kazancımızın asgari ücret tespit komisyonu tarafından belirlenen net asgari ücretin bir buçuk katını aşmadığını beyan edilmesi şarttır.

Beyanda bulunan adayın gerçeğe dışı beyanda bulunduğu tespiti edilmesi durumunda aday hakkında yapılacak yaptırımları kabul ve taahhüt etmiş sayılacaktır.

İŞKUR TYP No: 315924

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum