Danıştay Başkanlığı Sözleşmeli Personel Alımı Sonuçları İçin Geri Sayım Başladı

Danıştay Başkanlığı Sözleşmeli Personel Alımı Sonuçları İçin Geri Sayım Başladı

Danıştay Başkanlığı tarafından Mayıs ayı sonunda alım yapılan kadroların birçoğu için sonuçlar açıklanmadı. Mülakat ve uygulama sonuçları beklenen kadroları ve konuyu gündeme getiriyoruz.

Danıştay Başkanlığı bünyesinde farklı branşlarda 2023 yılı kamu personeli alımlarında birçok kadro için mülakatlar da açıklandı. Halen açıklanmayan kadrolar için adaylar sürecin tamamlanmasını bekliyor. Detayları bu haberimizde KAMU PERSONELİ ALIMI olarak gündeme getirdik.

Danıştay Başkanlığında sonuçları açıklanan unvanlar

20 Zabıt Katibi alımına yönelik yapılan sözlü sınav sonucu 5 Mayıs 2023, 1 Mübaşir için yapılan sözlü sınav sonucu 24 Mayıs 2023, 1 Programcı için yapılan uygulama sınav sonucu 24 Mayıs 2023, 13 Destek Personeli (Şoför) için yapılan sözlü sınav sonucu 25 Mayıs 2023 tarihlerinde açıklandı.

Danıştay’da açıklanması beklenen unvanlar

22 destek personeli "temizlik görevlisi" alımı için sözlü sınavına dair nihai sonuç bekleniyor. 4 garson ile 6 aşçı alımı için uygulama sınavı ve sözlü sınavına dair adaylar nihai sonuçları bekliyor.

Adayların talepleri

Adaylar Danıştay’ın açıklanmayan unvanlar için de sonuçları açıklanasını talep ediyor. Farklı kurumlara başvuru yapan veya yapacak olan adaylar Danıştay’dan gelecek sonuç açıklanma durumuna göre kendi başvurularını ve takiplerini yapabileceklerdir. Sizler de hemen bu haberimize yorum ve görüşlerinizi yazabilirsiniz.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum