Jandarma Genel Komutanlığı 570 Astsubay Alımı! JAMYO Başvuru Ekranı

Jandarma Genel Komutanlığı 570 Astsubay Alımı! JAMYO Başvuru Ekranı

Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde olmak üzere lise mezunu adayları başvuru yapabileceği Jandarma astsubay MYO bünyesinde başvuru tüm detayları bu yazımızda.

Jandarma Genel Komutanlığında İstihdam Edilmek Üzere Jandarma Astsubay Meslek Yüksekokulu JAMYO için lise mezunu 570 astsubay alımı yapılıyor. Kimler astsubay alımlarına başvurabilir? Sürece dair tüm detayları bu haberimizde bulabilirsiniz.

Jandarma astsubayı alımı kontenjanları

Jandarma Astsubay Meslek Yüksekokulu için 538 erkek kontenjanının %5’i olan 27 kontenjan, 32 kadın kontenjanının %5’i olan 2 kontenjan şehit veya vazife malulü eş ve çocuklarına tahsis edildi. Toplam 570 astsubay alımı kadrosu bulunuyor.

Astsubay alımları mezuniyetler ve sınav şartları?

Lise veya lise dengi meslek okulu mezunlarıyla Milli Eğitim Bakanlığı MEB tarafından onaylanmak üzere yabancı ülke lise mezunu olan adaylar da başvurabiliyor?

Adayların 2023 yılı YKS’den Temel Yeterlilik Testi (TYT) puanına göre, sıralamada en az 450.000’inci sırada yer alan adayın puanını almak, şehit veya vazife malulü eş ve çocuklarının ise yukarıda belirtilen puanın en az %80’ini almış olması şartı yer alıyor.

Askeri personel alımı genel hususları nelerdir?

T.C. vatandaşı olmak, evli, hamile, çocuklu olmamak veya herhangi bir kadınla veya erkekle nikâhsız olarak birlikte yaşamamak, 1 Ocak 2023 itibarıyla 21 yaşını bitirmemiş olmak, güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak, silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak, Sağlık Yeteneği Yönetmeliğinde belirtilen şartları taşımak ve aşağıdaki kılavuzda belirtilen diğer tüm hususlara haiz olmak gerekmektedir.

Jandarma Genel Komutanlığı personel alımı süreci nasıl işler?

Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde astsubay alımları için başvurular sadece online olarak aşağıdaki kılavuzda yer alan internet adresi Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi (PTS) üzerinden e-Devlet kapısı vasıtasıyla yapılacaktır. Süreç 25 Temmuz’a kadar ediyor.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.