10 Farklı Ünvanda 87 Kamu Personeli Alımı Başvuruları (İkamet Şartsız)

10 Farklı Ünvanda 87 Kamu Personeli Alımı Başvuruları (İkamet Şartsız)

Kamu kurumu bünyesinde KPSS taban puan şartı olmadan ikamet şartsız olmak üzere başvurular alınıyor. 10 ünvanda 87 memur alımı süreci bu yazımızda.

Kamuya 10 farklı ünvanda olmak üzere sözleşmeli memur alımı başvuruları alınıyor. Selçuk Üniversitesi tarafından şoför, aşçı, koruma ve güvenlik görevlisi, mühendis, tekniker, teknisyen, laborant, röntgen teknisyeni, temizlik personeli alımları başvuruları alınıyor. 87 kadro için yapılacak başvurulara dair tüm hususları hemen bu haberimizde bulabilirsiniz.

Selçuk Üniversitesi memur alımı şartları

657 Sayılı DMK’daki şartları taşımak, T.C. vatandaşı olmak, askerlikle ilişiği olmamak, 18 yaşını tamamlamış olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak şartları var. KPSS’den lise, önlisans ve lisans herhangi bir puan olması yeterlidir.

Sözleşmeli personel alımı şartları nelerdir?

8 Büro Personeli alımı için İşletme, İktisat, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, Uluslararası Ticaret ve Finansman,

45 Destek Personeli (Temizlik) alımı için lise mezunu olmak gerekiyor.

2 Destek Personeli (Şoför) alımı için lise mezunu olmak, G sınıfı Ehliyeti olmak, Beko Loder operatörlüğü belgesine sahip olmak, Eski tip ehliyetlerde E sınıf sürücü belgesine, yeni tip ehliyetlerde D sınıfı sürücü belgesine sahip olmak, SRC2 Mesleki Yeterlilik Belgesine sahip olmak, Psikoteknik belgesine sahip olmak gerekiyor.

2 Destek Personeli (Aşçı) alımı için lise mezunu olmak gerekiyor.

5 Destek Personeli alımı için lise mezunu olmak gerekiyor. (Farklı sertifika ve belge istenmektedir.)

15 Koruma ve Güvenlik Görevlisi alımı için lise mezunu olmak, özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak, görevini yapmaya engel olacak sağlık sorunu bulunmamak, Erkeklerde 170 cm den kısa olmamak, Kadınlarda 165 cm’den kısa olmamak gerekiyor.

1 Mühendis alımı için Bilgisayar Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Matematik Mühendisliği, Bilgisayar Bilimleri Mühendisliği, Bilgisayar ve Enformatik Mühendisliği, Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Sistem Mühendisliği ve Yazılım Mühendisliği lisans mezunu olmak gerekiyor.

1 Tekniker alımı için İnşaat Teknikerliği, İnşaat Teknolojisi, Yapı İnşaat Önlisans mezunu olmak gerekiyor.

1 Tekniker alımı için Makine Önlisans mezunu olmak gerekiyor.

1 Tekniker alımı için Elektrik Önlisans mezunu olmak gerekiyor.

1 Tekniker alımı için Tarla Bitkileri, Tarla Ziraatı, Tohumculuk Teknolojisi veya Organik Tarım İşletmeciliği önlisans mezunu olmak gerekiyor.

1 Teknisyen alımı için lise Tesisat Teknolojisi, İklimlendirme Soğutma Sistemleri, İklimlendirme Sistemleri, Yapı Tesisat Sistemleri, Sıhhi Tesisat, Sıhhi Tesisat-Kalorifercilik Isıtma, Isıtma alımı için Doğalgaz alanlarından mezun olmak gerekiyor.

1 Laborant alımı için Yükseköğretim kurumlarının Laborant ve Veteriner Sağlık önlisans mezunu olmak gerekiyor.

1 Laborant alımı için Yükseköğretim kurumlarının Tarımsal Laboratuvar, Laboratuvar, Laboratuvar Teknolojisi önlisans mezunu olmak gerekiyor.

1 Laborant alımı için Tıbbi Laboratuvar, Tıbbi Laboratuvar Teknikleri, Laboratuvar Teknolojisi ve Kimya ve Kimyasal İşleme Teknolojileri programlarından birinden mezun olmak gerekiyor.

1 Röntgen Teknisyeni alımı için Yükseköğretim kurumlarının Radyoterapi-Radyoloji veya Tıbbi Görüntüleme Teknikleri önlisans mezunu olmak gerekiyor.

Kamu memur alımı başvuru süreci nasıl işler?

Selçuk Üniversitesi bünyesinde kamu personel alımları için adaylar başvurularını 15 Ağustos 2023 tarihi dahil olmak üzere yapabileceklerdir. Başvurular online olacak.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum