25.947 Lira Maaşla Kadrolu Yeni Memur Alımı Başvuru İlanı Açıklandı

25.947 Lira Maaşla Kadrolu Yeni Memur Alımı Başvuru İlanı Açıklandı

Kamuya 25.947 Lira maaşla olmak üzere kadrolu yeni memur personel alımı açıklandı. Kamu personeli alımına başvurulara dair tüm detayları ve süreci hemen bu haberimizde bulabilirsiniz.

İstanbul İli Kartal Belediye Başkanlığı tarafından müfettiş yardımcılığı giriş sınavı ilanı açıklandı. Kartal Belediyesi Teftiş Kurulu Müdürlüğünde istihdam edilmek üzere giriş sınavı ile Genel İdare Hizmetleri Sınıfından (GİH) 6'ncı dereceli 2 Müfettiş Yardımcısı alınacaktır. İşte sürece dair tüm detayların yer aldığı haberimiz.

Memur alımı başvuru genel şartları nelerdir?

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak, 1 Ocak 2023 tarihinde 35 yaşını doldurmamış olmak, erkek adaylar için, askerlik görevini yapmış ya da erteletmiş olmak veya askerlikle ilgisi olmamak, görevini devamlı yerine getirmesini engelleyecek herhangi bir sağlık problemi bulunmamak, KPSS P48 veya P31 puan türlerinden 70 almak, Müfettişlik mesleğinin gerektirdiği karakter ve vasıflara haiz olmak gerekmektedir.

6. derece müfettiş yardımcısı maaşı ne kadar?

GİH sınıfı 6. derece kadrolara müfettiş yardımcısı maaşı net 25 bin 947 liradır. Evli ve çocuk sayısına göre maaş da değişmektedir. Bu kapsamda eşi çalışmayan memur 1.158.77 TL, çocuk ödeneği olarak da 254.90 TL daha ek ödeme almaktadır.

Kamu personeli alımı mezuniyetler nelerdir?

Eğitim süresi en az 4 yıl olan “Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri” veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından kabul edilmiş yurt içi ve yurt dışındaki öğretim kurumlarının birinden mezun olmak şartları var.

Kartal Belediyesi memur alımı başvuru tarihleri

Kartal Belediye memur alımları için adaylar 4 Ekim ile 3 Kasım 2023 tarihleri arasında “Kartal Belediye Başkanlığı Yazı İşleri Müdürlüğüne (Kartal Belediye Başkanlığı, Yukarı Mah. Belediye Cad. No:6 Kat:-1 Kartal/ İSTANBUL” adresine şahsen veya posta yolu ile yapabileceklerdir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.