26.041 Lira Net Maaşla Yeni Devlet Memuru Alımı Bugün Açıklandı

26.041 Lira Net Maaşla Yeni Devlet Memuru Alımı Bugün Açıklandı

Kamuya kadrolu statüde olmak üzere Genel İdari Hizmetler GİH sınıfı 9. Derece kadrolu devlet memuru alımı açıklandı. Başvurular ve tüm şartlar bu yazımızda.

Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu “KGK” tarafından yeni uzman yardımcılığı giriş sınavı ilanı açıklandı. KGK bünyesinde Genel İdare Hizmetleri GİH sınıfında bulunan 9’uncu dereceli uzman yardımcısı kadrosunda görevlendirilmek üzere 26 kişilik aday personel seçimi için giriş sınavı yapılacaktır. İşte detaylar.

Kadrolu memur alımı başvuru şartları nelerdir?

Adayların başvuru için 657 sayılı Devlet Memurları Kanununda yer alan genel şartları taşıması, giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olması, görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumunun olmaması, gerekmektedir.

Uzman yardımcısı maaşları ne kadardır?

Bekar 9. Derece uzman yardımcısı maaşı net olarak 26 bin 41 TL’dir. Evli, eşinin çalışmaması ve çocuk durumuna göre maaş değişmektedir. Bu kapsamda evli, eşi çalışmayan ve 1 çocuklu uzman yardımcısı maaşı da 27 bin 455 TL’dir.

Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu personel alımı nitelikleri

20 adet uzman yardımcısı (genel) kadrosu için: Üniversitelerin en az dört yıllık lisans eğitimi veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler ile ticari bilimler fakültelerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtiçindeki veya yurtdışındaki öğretim kurumlarından mezun olması,

6 adet uzman yardımcısı (bilişim) kadrosu için: Üniversitelerin en az dört yıllık lisans eğitimi veren bilgisayar mühendisliği, bilişim sistemleri mühendisliği bölümlerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtiçindeki veya yurtdışındaki öğretim kurumlarından mezun olması,

GRUP-1 Genel Ankara 10 uzman yardımcısı KPSS 80 ve üzeri KPSS P1, KPSS P17, KPSS P18, KPSS P22, KPSS P23, KPSS P25, KPSS P26, KPSS P27, KPSS P28, KPSS P44, KPSS P45, KPSS P46, KPSS P47, KPSS P48.

GRUP-2 Bilişim Ankara 6 uzman yardımcısı KPSS P1, KPSS P2, KPSS P3 KPSS 70 ve üzeri.

GRUP-3 Genel İstanbul 10 uzman yardımcısı KPSS 75 ve üzeri KPSS P1, KPSS P17, KPSS P18, KPSS P22, KPSS P23, KPSS P25, KPSS P26, KPSS P27, KPSS P28, KPSS P44, KPSS P45, KPSS P46, KPSS P47, KPSS P48.

KGK personel alımı başvuru süreci

Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu KGK bünyesinde 26 memur alımı için başvurular 4-17 Eylül 2023 tarihlerinde online olarak e-Devlet KGK internet sitesinden yapılabilecek.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.