3 Farklı Branşta Bin 629 Memur Alımı Yeni Duyurusu Yayımlandı

3 Farklı Branşta Bin 629 Memur Alımı Yeni Duyurusu Yayımlandı

Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde 3 farklı branş için bin 629 memur alımı yeni duyurusu yayımlandı. Detayları, sonuçlara dair tüm hususlarını hemen bu yazımızda bulabilirsiniz.

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından 1629 sözleşmeli personel alımı - Mimar, Mühendis ve Şehir Plancısı sözlü sınav sonuçları ve itiraz duyurusu. İşte gerekli tüm detayların yer aldığı haberimiz.

1.629 Memur Alımı Sözlü Sınav Sonuçları

20 Mayıs - 13 Haziran 2024 tarihleri arasında gerçekleştirilen Mimar, Mühendis ve Şehir Plancısı pozisyonları için sözlü sınav sonuçları açıklanmıştır. Adaylar, sonuçlara Kariyer Kapısı İnternet adresinden sınav sonuçlarına ulaşabilirler.

Sözlü Sınav Sonucuna İtiraz Nasıl Olacak?

Sözlü sınav sonucuna itiraz etmek isteyen adaylar, 28 Haziran 2024 tarihi mesai bitimine kadar yazılı olarak itirazlarını “Kültür ve Turizm Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü'ne” iletebilirler. İtirazlar elden, posta veya kargo yoluyla Genel Evrak Birimine (Çiğdem Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi No:50 Çankaya/ANKARA) ulaştırılmalıdır.

Memur alımı atama süreci nasıl olacak?

Mimar, Mühendis ve Şehir Plancısı pozisyonlarında başarılı olan asil adaylar için atamaya esas belgelerin toplanması hakkında ilerleyen günlerde duyuru yapılacaktır.

Diğer Pozisyonlarla ilgili son durum

1.629 Sözleşmeli Personel Alımı kapsamında sözlü sınava giren “Tekniker, Teknisyen, Kütüphaneci, Arkeolog ve Müze Araştırmacısı” pozisyonları ile mesleki uygulama sınavına giren Restoratör pozisyonları için değerlendirme süreci devam ediyor.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.