32 - 48 - 64.000 TL Maaşlarla Kamu Memur Alımı Başladı! KPSS’siz Başvuru Ekranı

32 - 48 - 64.000 TL Maaşlarla Kamu Memur Alımı Başladı! KPSS’siz Başvuru Ekranı

Kamu Üniversitesine 32 Bin, 48 Bin ve 64 Bin TL net maaşlarla yeni kamu personeli alımları yapılacak. Güncel başvuru süreci ve tüm detayları hemen bu yazımızda bulabilirsiniz.

T.C. Marmara Üniversitesi Sözleşmeli Bilişim Personeli Alım İlanı açıklandı. Yüksek maaşlarla olmak üzere kamu personeli alımına kimler başvuru yapabilir? Sürece dair tüm detayları hemen bu yazımızda bulabilirsiniz. 4 Sözleşmeli Bilişim Personeli atamasında KPSS zorunluluğu yok. Bu kapsamda “Belge ibraz etmeyenlerin KPSS puanı 70, yabancı dil puanı ise sıfır (0) olarak değerlendirilecektir”.

Kamu personeli maaşları ve kontenjanları

Adayların başvuru için şu unvanlara başvuru yapacağı açıklandı: 1 Sistem Yöneticisi 4 katına kadar, 1 Veri Tabanı Yöneticisi 3 katına kadar, 1 Kıdemli Ağ Uzmanı 3 katına kadar, 1 Bilgi Güvenliği Uzmanı 2 katına kadar olmak üzere personel alımları yapılacak. 2 kat maaş ortalama 32 bin TL’dir. Bu ilanda 2-3 ve 4 kat maaşlar verilecektir. Ayrıca 2023 Temmuz memur maaş zammı oranı kadar da artış olacaktır.

Memur alımı şartları ve mezuniyetler nelerdir?

Başvuru için adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde sayılan genel şartları haiz olması, T.C. vatandaşı olması, askerlikle ilişiği olmaması gerekiyor. Mezuniyetler olarak da “bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği” mezunları başvurabilir. Ayrıca 2 kat maaş ile “diğer fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik” mezunları da başvurabilir.

Sözleşmeli memur alımı başvuruları ne zaman?

Marmara Üniversitesi tarafından başvurular 19 Haziran’a kadar yapılabilecektir. Adayların gerekli başvuru belgeleri ve başvuru formunu sisteme yüklemeleri gerekmektedir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.