8-9 Dereceler Kadrolu Yeni Zabıta Memuru Alımı Başvuruları Açıklandı

8-9 Dereceler Kadrolu Yeni Zabıta Memuru Alımı Başvuruları Açıklandı

Kamuya kadrolu olmak üzere 8 ve 9. Derecelerde zabıta memuru alımı başvuruları alınacak. Kamu personeli alımı başvuruları ve tüm detayları bu yazımızda bulabilirsiniz.

Gebze Belediye Başkanlığına ilk defa atanmak üzere zabıta memuru alım ilanı açıklandı. 8 ve 9. Derecelere kadrolu yeni zabıta memuru alımı başvuruları alınacak. Kimler zabıta olabilir? Zabıta memuru olmak için nitelikleri ve tüm detayları bu yazımızda bulabilirsiniz.

Devlet memuru alımı başvuru şartları nelerdir?

Devlet Memurları Kanunundaki şartları taşımak, Türk vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, askerlikle ilişiği olmamak, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek beden ve akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak gerekmektedir.

Zabıta memuru olmak için nitelikler nelerdir?

Erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak, sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak, en az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak, daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak., KPSS 70 puan gerekiyor.

20 Zabıta Memuru alımı GİH 8. derece kadrolara olacak. Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi, Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi lisans programlarının en az birinden mezun olmak gerekiyor.

10 Zabıta Memuru alımı GİH 9. derece kadrolara olacak. Mahalli İdareler veya Yerel Yönetimler Önlisans programlarının en az birinden mezun olmak gerekiyor.

Gebze Belediyesi memur alımı süreci

Gebze Belediyesi memur alımı başvuru iş ve işlemleri 23-27 Ekim 2023 tarihlerinde olacak. Adaylar başvurularını “Belediye Zabıta Müdürlüğü Trafik Eğitim Parkı’nın yer aldığı; Arap Çeşme Mahallesi 1051/1 Sokak No:18 Gebze/KOCAELİ” adresine şahsen müracaat ederek teslim edeceklerdir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.