83.706 ile 111.608 TL Net Maaş Verilecek! KPSS Şartsız Yeni Kamu İlan

83.706 ile 111.608 TL Net Maaş Verilecek! KPSS Şartsız Yeni Kamu İlan

Kamuya yeni memur alımı başvuruları kapsamında 83 bin 706 TL maaşla ve 111.608 TL maaşla olmak üzere yeni atama yapılacak. Başvurular, şartlar ve tüm detaylar bu haberimizde.

Anayasa Mahkemesi Başkanlığı tarafından çok yüksek maaşlarla olmak üzere sözleşmeli bilişim personeli alım ilanı açıklandı. KPSS zorunluluğu olmayan memur alımı için süreç başladı. İşte gerekli tüm detayları KAMU PERSONELİ ALIMI olarak hazırladığımız yazımız.

Sözleşmeli memur alımı şartları nelerdir?

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde sayılan genel şartları haiz olmak, askerlikle ilişiği olmamak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu ve benzeri durumu bulunmamak, güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucu olumlu olmak gerekiyor. KPSS P3 puanı olmayan veya belge ibraz etmeyen adayın KPSS P3 puanı 70 olarak değerlendirilecektir.

Memur alımı nitelikleri nelerdir?

Yazılım Geliştirme Uzmanı 1 kadro iççin Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Bilgisayar Öğretmenliği, İstatistik, Matematik, Fizik mezunları başvurabilir. Aylık Brüt Sözleşme Ücret Tavanının 4 (dört) Katına Kadar maaş verilecek.

Yazılım Geliştirme Uzmanı 1 kadro için Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Bilgisayar Öğretmenliği, İstatistik, Matematik, Fizik mezunları başvurabilir. Aylık Brüt Sözleşme Ücret Tavanının 3 (üç) Katına Kadar maaş verilecek.

1 kat maaş sözleşmeli bilişim personelleri için 27 bin 902 TL’dir. Bu ilanda 3 ve 4 kat olmak üzere maaşlar yer alıyor.

Anayasa Mahkemesi memur alımı süreci nasıl işler?

Anayasa Mahkemesi memur alımı için başvurular 17 Ekim’e kadar sürecek. Adaylar e-Devlet üzerinden Anayasa Mahkemesi Başkanlığı- Kariyer Kapısı internet adresinden online başvuru yapmaları gerekiyor.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum