Açıklandı! İkamet Şartsız KPSS 65 Puanla Sözleşmeli Yeni Memur Alımı

Açıklandı! İkamet Şartsız KPSS 65 Puanla Sözleşmeli Yeni Memur Alımı

Kamu kurumu bünyesinde ikamet şartı olmadan yeni sözleşmeli memur alımı başvuruları açıklandı. Kamu personeli atama başvuru süreci, şartları ve tüm detayları hemen bu yazımızda bulabilirsiniz.

Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörlüğünce 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesi uyarınca sözleşmeli personel "Mühendis" alınacaktır. Sözleşmeli kamu personeli alımı başvuru tarihleri, süreci ve tüm detayları bu haberimizde bulabilirsiniz.

Kamu memur alımı başvuru genel şartları

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48. maddesinde belirtilen aşağıdaki genel şartlar aranır: Türk Vatandaşı olmak, çeşitli KHK ile kamu görevinden çıkarılmamış olmak, erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış, muaf veya tecilli olmak, herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan, emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak gerekiyor.

Sözleşmeli personel alımı başvuru nitelikleri nelerdir?

2 Mühendis alımı için Bilgisayar Bilimleri Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar ve Enformatik Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Bilgisayar Bilimi ve Mühendisliği, Kontrol ve Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar Donanımı Ve Teknolojisi, Elektrik-Elektronik Mühendisliği lisans programlarının birinden mezun olmak gerekiyor.

Kamu personel alımı özel şartları

PHP, HTML, JAVASCRIPT, C, Vb. güncel programlama dillerinden en az 3 (üç) tanesini bildiğini belgelemek, 2022 yılına ait KPSS B grubu KPSSP3 sınavından en az 65 puan almış olmak, İlan başvuru bitiş tarihi itibariyle 31 yaşından gün almamış olmak gerekiyor.

Afyon Kocatepe Üniversitesi memur alımı başvuru süreci

Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığı, Ahmet Necdet Sezer Kampüsü/Gazlıgöl Yolu Üzeri AFYONKARAHİSAR yapılacak olup, istenilen belgeler eksiksiz olarak teslim edilecektir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.