Adalet Bakanlığı Personel Alımı İlanları Açıklandı! KPSS 60 ve Şartsız

Adalet Bakanlığı Personel Alımı İlanları Açıklandı! KPSS 60 ve Şartsız

Adalet Bakanlığı bünyesinde farklı branşlarda 3 farklı ilan için başvurular bugün açıklandı. Güncel ilan, başvuru süreci ve tüm detayları hemen bu yazımızda bulabilirsiniz.

Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü sözleşmeli 14 mühendis alımı, 18 çözümleyici alımı ile 32 sözleşmeli bilişim personeli alımı ilanları açıklandı. KPSS 60 ve KPSS şartsız olmak üzere başvuru ilanlarına dair detayları ve süreci hemen bu yazımızda bulabilirsiniz. İşte KAMU PERSONELİ ALIMI olarak hazırladığımız yazımız.

Sözleşmeli memur alımı başvuru genel şartları nelerdir?

14 mühendis alımı ile 18 çözümleyici alımı için KPSS 60, diğer 32 kadro için KPSS zorunluluğu yok ve belge ibraz etmeyenler değerlendirmede 70 olarak baz alınabilecektir. Ayrıca adayların 657 DMK’daki şartları taşıması, T.C. vatandaşı olması ile askerlikle ilişiklerinin olmaması da gerekiyor.

Kamu memur alımı nitelikleri nelerdir?

14 mühendis alımı Yazılım Geliştirici, Web Önyüz Geliştirici, DevOps Mühendisi, Mobil Uygulama Geliştirici ve Veri Tabanı Yöneticisi alanlarında olacak. Başvuru için Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği, Bilgisayar Sistemleri Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Endüstri ve Sistem Mühendisliği, Adli Bilişim Mühendisliği veya Matematik Mühendisliği mezunu olmak gerekiyor.

18 çözümleyici için Yazılım Geliştirici, Web Önyüz Geliştirici, DevOps Mühendisi, Mobil Uygulama Geliştirici, Veri Tabanı Yöneticisi alanlarında olacak. Başvuru için Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği, Bilgisayar Sistemleri Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Endüstri ve Sistem Mühendisliği, Adli Bilişim Mühendisliği veya Matematik Mühendisliği mezunu olmak gerekiyor.

32 sözleşmeli bilişim personeli alımı için mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da 2 kat maaş farklı ile diğer fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden mezun olmak gerekmektedir.

Adalet Bakanlığı memur alımı kılavuzu

Başvurular 20 Eylül 2023 tarihinde başlayıp, 4 Ekim 2023 tarihinde saat 23:59:59’da sona erecektir. Adaylar başvurularını e-Devlet üzerinden Adalet Bakanlığı Kariyer Kapısı-Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı internet adresinden online olarak her 3 ilan için de yapabileceklerdir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum