AFAD 14 Farklı Branşta Kamu Personeli Alımı Yapacak! 68 Kadro Açıklandı

AFAD 14 Farklı Branşta Kamu Personeli Alımı Yapacak! 68 Kadro Açıklandı

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı bünyesinde olmak üzere 14 farklı branşta yeni 68 kamu personeli alımı açıklandı. Detayları ve süreci bu yazımızda bulabilirsiniz.

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tarafından yeni 68 sözleşmeli personel alım ilanı bugün açıklandı. Koruma ve Güvenlik Görevlisi, Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme ile Elektrik Elektronik Teknisyeni, Temizlik Görevlisi, Şoför, Diğer Sağlık Personeli, Veteriner Hekim, Sosyal Çalışmacı Makine, Jeoloji, Hidrojeoloji, İnşaat Harita, Geomatik, Elektrik Mühendisi ve Avukat alımı yapılacak. 68 adet boş pozisyona giriş (sözlü) sınavı ile sözleşmeli personel alımı yapılacak. İşte detayların yer aldığı yazımız.

AFAD personel alımı yapılacak iller-kontenjanlar

Avukat (2): Adıyaman 1, Malatya 1.

Elektrik Mühendisi (2): Erzincan 1, İstanbul 1.

Harita, Geomatik Mühendisi (6): Amasya 1, Antalya 1, Bolu 1, Diyarbakır 1, Hatay 1, Niğde 1.

İnşaat Mühendisi (8): Bilecik 1, Bolu 1, Bursa 1, İzmir 1, Kahramanmaraş 1, Kastamonu 1, Tokat 1, Yozgat 1.

Jeoloji, Hidrojeoloji Mühendisi (5): Bolu 1, Diyarbakır 1, Gaziantep 1, Hatay 1, Sakarya 1 Makine Mühendisi (3):, İstanbul 1, Sakarya 1, Sivas 1.

Sosyal Çalışmacı (19): Adıyaman 1, Batman 1, Bolu 1, Bursa 1, Çankırı 1, Giresun 1, Hakkâri 1, Iğdır 1, İstanbul 1, Kahramanmaraş 2, Kars 1, Kastamonu 1, Kocaeli 1, Malatya 1, Manisa 1, Niğde 1, Siirt 1, Van 1.

Veteriner Hekim (2): Antalya 1, Sivas 1.

Diğer Sağlık Personeli (3): Antalya 1, İstanbul 1, Kahramanmaraş 1 Destek Personeli (Şoför) (2): Ağrı 1, Kırşehir 1.

Destek Personeli (Temizlik Görevlisi) (9): İstanbul 3, Muş 1, Rize 2, Sakarya 1, Sivas 2.

Elektrik Elektronik Teknisyeni (1): Kahramanmaraş 1.

Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme Teknisyeni (1): Kahramanmaraş 1.

Koruma ve Güvenlik Görevlisi (5): Antalya 3, İstanbul 1, Muş 1.

Sözleşmeli memur alımı şartları nelerdir?

Başvuru için T.C. vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, askerlikle ilişiği olmamak, Ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut ve akıl hastalığı bulunmamak ile Türkiye’nin her yerinde görev yapmaya ve her türlü vasıta ile seyahat etmeye elverişli olmak gerekiyor.

İçişleri Bakanlığı memur alımı nitelikleri nelerdir?

Avukat alımı için Fakültelerin Hukuk lisans programından mezun olmak, Barodan veya noterden onaylı Avukatlık ruhsatına sahip olmak, KPSS 70 almak gerekiyor.

Elektrik Mühendisi alımı için Fakültelerin Elektrik Mühendisliği lisans mezun olmak, KPSS 70 almak gerekiyor.

Harita, Geomatik Mühendisi alımı için Fakültelerin Harita Mühendisliği, Harita ve Kadastro Mühendisliği, Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği veya Geomatik Mühendisliği lisans mezun olmak, KPSS 70 almak gerekiyor.

İnşaat Mühendisi alımı için Fakültelerin İnşaat Mühendisliği lisans mezun olmak, KPSS 70 almak gerekiyor.

Jeoloji, Hidrojeoloji Mühendisi alımı için Fakültelerin Jeoloji Mühendisliği veya Hidrojeoloji Mühendisliği lisans mezun olmak, KPSS 70 almak gerekiyor.

Makine Mühendisi alımı için Fakültelerin Makine Mühendisliği, Makine ve İmalat Mühendisliği veya Makine ve Malzeme Mühendisliği lisans mezun olmak, KPSS 70 almak gerekiyor.

Sosyal Çalışmacı alımı için Fakülte veya 4 (dört) yıl süreli öğrenim veren yüksekokulların Sosyal Hizmet programlarından mezun olmak, KPSS 70 almak gerekiyor.

Veteriner Hekim alımı için Fakültelerin Veterinerlik lisans mezun olmak, KPSS 70 almak gerekiyor.

Diğer Sağlık Personeli alımı için Mesleki ve teknik eğitim veren kuramların İlk ve Acil Yardım ön lisans programları mezunu olmak, KPSS 60 almak gerekiyor.

Destek Personeli (Şoför) alımı için Ortaöğretim veya dengi okul mezunu olmak, en az CE sınıfı sürücü belgesine sahip olmak, eski D sınıfı ehliyet sahibi olmak.) KPSS 60 almak gerekiyor.

Destek Personeli (Temizlik Görevlisi) alımı için Ortaöğretim veya dengi okul mezunu olmak, KPSS 60 almak gerekiyor.

Elektrik Elektronik Teknisyeni alımı için Mesleki ve teknik ortaöğretim veren kuramların Elektrik Elektronik Teknolojisi alanı ve dallarından mezun olmak, KPSS 60 almak gerekiyor.

Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme Teknisyeni alımı için Mesleki ve teknik ortaöğretim veren kuramların Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme alanı ve dallarından mezun olmak, KPSS 60 almak gerekiyor.

Koruma ve Güvenlik Görevlisi alımı için Özel Güvenlik ve Koruma önlisans programından mezun olmak, KPSS 60 almak, silahlı ibareli özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak gerekmektedir.

Yeni memur alımı başvuruları nasıl olacak?

AFAD bünyesinde farklı branşlarda memur alımı için başvurular 18 Eylül 2023 - 27 Eylül 2023 arasında e-Devlet üzerinde Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı internet adresinden olacak. Adaylar belirtilen pozisyonlardan sadece birine ve tek il için başvuruda bulunabilecektir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum