AFAD 40 Şehirde Yeni 215 Arama Kurtarma Teknisyeni Alımı Açıklandı

AFAD 40 Şehirde Yeni 215 Arama Kurtarma Teknisyeni Alımı Açıklandı

AFAD’a yeni kam personeli alımı başvuruları alınacak. AFAD 40 şehir için lisans ve önlisans olmak üzere 215 kamu memur alımına dair tüm detaylar bu yazımızda.

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tarafından Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere sözleşmeli arama ve kurtarma teknisyeni alım ilanı yayımlandı. 215 kadroya başvurular alınacak.

Sözleşmeli Memur Alımı İl İl Kontenjan Dağılımı

Adana 1, Ağrı 8, Aksaray 4, Ardahan 8, Artvin 10, Bartın 3, Batman 1, Bayburt 7, Bilecik 1, Bingöl 8, Bitlis 3, Bolu 1, Burdur 3, Çorum 2, Düzce 2, Edirne 6, Erzurum 14, Gaziantep 2, Gümüşhane 4, Hakkâri 2, Iğdır 9, İstanbul 37, Karaman 1, Kars 10, Kastamonu 3, Kırklareli 5, Kırşehir 3, Kilis 4, Mardin 3, Niğde 3, Osmaniye 1, Siirt 8, Sinop 2, Şırnak 9, Tekirdağ 3, Trabzon 1, Tunceli 4, Uşak 1, Van 17, Yalova 1 olmak üzere toplam 215 kadro açıklandı.

Kamu Memur Alımı Başvuru Genel Şartları

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, askerlikle ilişiği olmamak, son başvuru tarihi itibarıyla 30 yaşından gün almamış olmak, son başvuru tarihi itibarıyla en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak, erkeklerde en az 1.60 metre, en fazla 1.90 metre; kadınlarda ise en az 1.55 metre, en fazla 1.80 metre boyunda olmak, Fiziksel, ruhsal, görsel ve işitsel engelli olmamak, her türlü coğrafyada, fiziki koşulda ve iklim şartında arama ve kurtarma görevini yapmaya, her türlü vasıta ile seyahat etmeye herhangi bir engeli olmamak gerekiyor.

Kamu Personeli Alımı Mezuniyet Şartları Nelerdir?

Ortaöğretim Mezunları için şartlar: Mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarının Bilişim Teknolojileri, Elektrik-Elektronik Teknolojisi, Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri, Harita-Tapu-Kadastro; İnşaat Teknolojisi, İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği, Kimya Teknolojisi, Makine ve Tasarım Teknolojisi, Metal Teknolojisi, Metalürji Teknolojisi, Motorlu Araçlar Teknolojisi, Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme, Ulaştırma Hizmetleri alanlarından veya bunlara denkliği kabul edilen alanlardan mezun olmak, KPSSP94 puan türünden en az 60 puan almış olmak gerekiyor.

Önlisans Mezunları için şartlar: Mesleki ve teknik ortaöğretim kuramlarından mezun olmak kaydıyla; ön lisans düzeyinde öğretim veren kuramların “Acil Durum ve Afet Yönetimi” veya “Sivil Savunma ve İtfaiyecilik” programları ile bunlara denkliği kabul edilen programlarından mezun olmak, KPSSP93 puan türünden en az 60 puan almış olmak gerekiyor.

AFAD personel alımı başvuru süreci

AFAD bünyesinde 215 kadro için adaylar başvurularını, 09 Ekim 2023 - 17 Ekim 2023 tarihleri arasında başvuru iş ve işlemlerini online olarak yapabileceklerdir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
5 Yorum