Almanya İngiltere Çin Yunanistan Personel Alımı! En Az Lise Başladı

Almanya İngiltere Çin Yunanistan Personel Alımı! En Az Lise Başladı

Almanya’ya, İngiltere’ye, Yunanistan’a ve Çin’e kamu personeli alımı yapılacak. Dışişleri Bakanlığı bünyesinde başvurular, şartlar ve tüm detaylar bu haberimizde yer alıyor.

Atina-Pire Başkonsolosluğu, Pekin Büyükelçiliği, Hamburg Başkonsolosluğu İle Edinburg Başkonsolosluğu için olmak üzere sözleşmeli memur alımları yapılacak. Kamu personeli memur alımı Dışişleri Bakanlığı bünyesinde olacak. Başvuru tüm detayları, 4 ilana dair süreci ve şartları hemen bu haberimizde bulabilirsiniz.

Memur alımı başvuru şartları nelerdir?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 46 yaşından gün almamış olmak (Atina-Pekin), 41 yaşından gün almamış olmak (Hamburg, Edinburg), kamu haklarından yoksun bulunmamak, erkekler için askerliğini yapmış olmak veya yapmış sayılmak, her türlü iklim koşullarında görev yapmaya engel durumu bulunmamak, çok iyi derecede Çince (Pekin), Yunanca (Atina), Almanca (Hamburg), İngilizce (Edinburg), Türkçe ve tercihen İngilizce bilmek, bilgisayar kullanabilmek şartları var.

Büyükelçilik ve Konsolosluk personeli alımı nitelikleri nelerdir?

En az lise veya dengi okulları ile bu okullarla eşdeğer olduğu Milli Eğitim Bakanlığınca MEB onaylanmış yabancı okullardan mezun olmak gerekiyor.

Dışişleri Bakanlığı memur alımı süreci nasıl işler?

Pekin Büyükelçiliği 2 Ekim 2023, Hamburg Başkonsolosluğu 30 Eylül 2023, Edinburg Başkonsolosluğu 30 Eylül 2023 ve Atina-Pire Büyükelçiliği için ise 29 Eylül 2023 tarihine kadar sürecektir. Adaylar online olarak başvuru iş ve işlemlerini yapabileceklerdir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.