Bakanlık KPSS Şartsız Yeni Kamu Personeli Alımı Açıklandı! En Az Lise

Bakanlık KPSS Şartsız Yeni Kamu Personeli Alımı Açıklandı! En Az Lise

Kamuya en az lise olmak üzere kamu personeli alımı açıklandı. KPSS şartsız olmak üzere memur personel alımına başvurular bu haberimizde yer alıyor.

Dışişleri Bakanlığı bünyesinde “T.C. Cidde Başkonsolosluğu” namına sözleşmeli sekreter sınavı duyurusu açıklandı. T.C. Cidde Başkonsolosluğunda münhal bulunan 1 sözleşmeli sekreter pozisyonuna sınavla personel alınacaktır. KPSS şartsız memur personel alımı başvuru tüm detayları ve süreci bu yazımızda bulabilirsiniz.

Kamu personeli alımı başvuru şartları nelerdir?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 46 yaşından gün almamış olmak, en az lise veya dengi okulları mezunu olmak, kamu haklarından yoksun bulunmamak, erkekler için askerliğini yapmış olmak veya yapmış sayılmak, her türlü iklim koşullarında görev yapmaya engel durumu bulunmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek, çok iyi derecede Arapça ve Türkçe bilmek, bilgisayar kullanabilmek gerekiyor.

Memur alımı için gerekli belgeler nelerdir?

Özgeçmiş (CV), Türkiye Cumhuriyeti pasaportu, nüfus cüzdanının (T.C. kimlik kartı), en son mezun olunan okuldan alınan diploma, erkekler için askerlik kesin terhis belgesi veya askerlikle ilişiği olmadığına dair belge, son 6 ay içinde çekilmiş 1 adet renkli vesikalık fotoğraf isteniyor. Başvuru belgelerinin ayrıca 26 Ekim’e kadar ilgili adrese de gönderilmesi gerekiyor.

Dışişleri Bakanlığı memur alımı başvuru tarihleri

Dışişleri Bakanlığı memur alımı için başvurular 4 Ekim 2023 ile 21 Ekim 2023 tarihleri arasında e-Devlet sistemi üzerinden gerçekleştirilecek. Adaylar Dışişleri Bakanlığı, Kariyer Kapısı internet adresinden online olarak yapılabilecektir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.