Bakanlık KPSS Şartsız Yeni Sözleşmeli Personel Alımı Açıkladı

Bakanlık KPSS Şartsız Yeni Sözleşmeli Personel Alımı Açıkladı

Kamuya yeni sözleşmeli personel alımı başvuruları kapsamında kpss şartsız yeni atama yapılacak. İşte gerekli süreç ve tüm detayların yer aldığı haberimiz.

T.C. Şikago Başkonsolosluğu “Türk Uyruklu Sözleşmeli Sekreter Sınavı Duyurusu” yayımlandı. Amerika Birleşik Devletleri için Dışişleri Bakanlığı bünyesinde yeni memur alımı yapılacak. T.C. Şikago Başkonsolosluğu’nda münhal bulunan 1 sözleşmeli sekreter pozisyonuna sınavla personel alınacaktır. İşte gerekli tüm detayları bulabileceğiniz yazımız.

Sözleşmeli personel alımı başvuru genel şartları

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, sınav tarihi itibarıyla 41 yaşından gün almamış olmak, en az lise veya dengi okulları ile bu okullarla eşdeğer olduğu Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmış yabancı okullardan mezun olmak, kamu haklarından yoksun bulunmamak, erkekler için askerliğini yapmış olmak veya yapmış sayılmak, her türlü iklim koşullarında görev yapmaya engel durumu bulunmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek, çok iyi derecede İngilizce ve Türkçe bilmek, bilgisayar kullanabilmek şartları yer alıyor.

Kamu memur alımı başvuru belgeleri nelerdir?

Özgeçmiş “Adayın adresi, telefon numarası ve e-posta adresine de özgeçmişte yer verilmelidir.”, Türkiye Cumhuriyeti pasaportuna sahip adayların pasaport örneği ile işlem görmüş sayfaları, Nüfus cüzdanının “T.C. kimlik kartının” aslı veya onaylı sureti, en son mezun olunan okuldan alınan diplomanın aslı veya onaylı sureti, erkekler için askerlik kesin terhis belgesi veya askerlikle ilişiği olmadığına dair belge, son 6 ay içinde çekilmiş 1 adet renkli vesikalık fotoğraf gerekmektedir.

Dışişleri Bakanlığı memur alımı süreci

Dışişleri Bakanlığı tarafından kamu personel alımları için başvurular 21 Ağustos 2023 Pazartesi günü dahil olmak üzere yapılabilecektir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.