Bakanlık Sözleşmeli Yeni Memur Alımı Başvuru İlanları Bugün Açıklandı

Bakanlık Sözleşmeli Yeni Memur Alımı Başvuru İlanları Bugün Açıklandı

Dışişleri Bakanlığı sözleşmeli yeni memur alımları açıklandı. Kampala Büyükelçiliği ile Paris Başkonsolosluğu bünyesinde yeni personel alımları başvuru tüm detayları bu yazımızda.

T.C. Kampala Büyükelçiliğinde münhal bulunan bir (1) sözleşmeli sekreter alımı ile T.C. Paris Başkonsolosluğunda münhal bulunan 2 (iki) sözleşmeli sekreter pozisyonuna sınavla personel alımı yapılacaktır.

Memur alımı mezuniyet şartları

Başvurular için adayların en az lise ve dengi okul mezunu olması gerekmektedir. Başvurularla ilgili diğer hususlara hemen inceleyebilirsiniz.

Kamu personeli alımı başvuru genel şartları

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, sınav tarihi itibariyle 41 yaşından gün almamış olmak, kamu haklarından yoksun bulunmamak, askerliğini yapmış olmak veya yapmış sayılmak, her türlü iklim koşullarında görev yapmaya engel durumu bulunmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek, Kampala Büyükelçiliği için çok iyi derecede İngilizce ve Türkçe bilmek, Paris Başkonsolosluğu için ise Fransızca ve Türkçe bilmek, bilgisayar kullanabilmek gerekiyor.

Dışişleri Bakanlığı memur alımı süreci

Kampala Büyükelçiliği için başvurular 26 Mayıs 2023 ile 12 Haziran 2023, Paris Başkonsolosluğu için başvurular 29 Mayıs 2023 ile 14 Haziran 2023 tarihleri arasında olacak. Başvurular online olarak kullanılabilecek.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.