Bakanlık Yeni Açıkladı! KPSS Şartsız En Az Lise Memur Alımı Başladı

Bakanlık Yeni Açıkladı! KPSS Şartsız En Az Lise Memur Alımı Başladı

Dışişleri Bakanlığı bünyesinde en az lise mezunlarının başvuru yapabileceği sözleşmeli memur alımı başvuruları başladı. Detayları bu yazımızda bulabilirsiniz.

T.C. Deventer Başkonsolosluğu bünyesinde “Türk Uyruklu Sözleşmeli Sekreter Sınavı Duyurusu” yayımlandı. T.C. Deventer Başkonsolosluğunda münhal bulunan sözleşmeli bir sekreter pozisyonuna sınavla personel alınacaktır. Dışişleri Bakanlığı memur alımı tüm detayları ve süreci hemen bu yazımızda bulabilirsiniz.

Kamu personeli alımı başvuru genel şartları

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, sınav tarihi itibarıyla 41 yaşından gün almamış olmak, en az lise veya dengi okulları ile bu okullarla eşdeğer olduğu Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmış yabancı okullardan mezun olmak, kamu haklarından yoksun bulunmamak, erkekler için askerliğini yapmış olmak veya yapmış sayılmak, her türlü iklim koşullarında görev yapmaya engel durumu bulunmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek, çok iyi derecede İngilizce ve Türkçe bilmek, bilgisayar kullanabilmek şartları var.

Sözleşmeli personel alımı başvuru nitelikleri nelerdir?

Özgeçmiş (CV), Türkiye Cumhuriyeti pasaportuna sahip adayların pasaport örneği ile işlem görmüş sayfaları, nüfus cüzdanının (T.C. kimlik kartının) aslı veya onaylı sureti, en son mezun olunan okuldan alınan diplomanın aslı veya onaylı sureti, erkekler için askerlik kesin terhis belgesi veya askerlikle ilişiği olmadığına dair belge, son 6 ay içinde çekilmiş 1 adet renkli vesikalık fotoğraf isteniyor.

Dışişleri Bakanlığı memur alımı süreci

Dışişleri Bakanlığı memur alımı için başvurular 3 Kasım 2023 Cuma 2023 tarihine kadar e-Devlet sistemi üzerinden Dışişleri Bakanlığı, Kariyer Kapısı - Kamu İşe Alım sekmesinden ve Kariyer Kapısı internet adresinden alınacaktır.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum