Başkanlık Çok Yüksek Maaşla Memur Alımı! KPSS Şartsız Başvuru Ekranı

Başkanlık Çok Yüksek Maaşla Memur Alımı! KPSS Şartsız Başvuru Ekranı

Anayasa Mahkemesine sözleşmeli memur alımı başvuruları tamamlanıyor. AYM memur alımında yüksek maaş verilecek. İşte sürece dair tüm detayların yer aldığı yazımız.

Anayasa Mahkemesi Başkanlığı bünyesinde sözleşmeli bilişim personeli alımı online başvuruları alınıyor. Çok yüksek maaşlarla olmak üzere sözleşmeli kadroya kimler başvurabilecek. İşte sürece dair tüm detayları KAMU PERSONELİ ALIMI olarak hazırladığımız haberimiz.

AYM memur alımı KPSS şartsız başvuru nasıl yapılacak?

Başvurularda 2021 veya 2022 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı’nda (KPSS) alınan KPSS P3 puanının %70’i esas alınacak. Öte yandan KPSS şartsız da başvuru yapılabiliyor. Bu kapsamda KPSS P3 puanı olmayan veya belge ibraz etmeyen adayın KPSS P3 puanı 70 olarak değerlendirmede baz alınacaktır.

Kamu personel alımı başvuru genel şartları

657 sayılı Devlet Memurları Kanunundaki genel şartları taşımak, askerlikle ilişiği bulunmamak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu ve benzeri durumu bulunmamak, güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucu olumlu olmak şartları var.

Yüksek maaşla memur alımı mezuniyetleri nelerdir?

2 Yazılım Geliştirme Uzmanı alımı için Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Bilgisayar Öğretmenliği, İstatistik, Matematik, Fizik bölümü mezunu olmak şartları var.

Anayasa Mahkemesi Memur Alımı Başvuru Tarihleri

Anayasa Mahkemesi Başkanlığına memur alımında başvurular 15 Mayıs 2023 tarihine kadar devam edecek. Başvuru iş ve işlemleri AYM “Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı” internet adresinden yapılacak.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.