Bugün Açıklandı! KPSS Şartsız Yeni Kamu Personeli Alımı Başladı

Bugün Açıklandı! KPSS Şartsız Yeni Kamu Personeli Alımı Başladı

Kamuya KPSS şartı olmadan da adayların başvuru yapabileceği memur alımı açıklandı. Kamu personeli alımına başvurular, şartlar ve tüm detaylar bu yazımızda yer alıyor.

Marmara Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yeni memur alımı başvuruları bugün açıklandı. Kamuya 4/B sözleşmeli bilişim personeli alım ilanına başvurular başladı. Üç Sözleşmeli Bilişim Personeli alımı yüksek maaşlarla gerçekleştirilecektir.

Marmara Üniversitesi memur alımı başvuru genel şartları nelerdir?

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde sayılan genel şartları haiz olması, T.C. vatandaşı olması, Erkek adaylar için muvazzaf askerlik çağına gelmemiş veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış, muaf veya 1 yıl süre ile ertelemiş olması gerekiyor. KPSS zorunluluğu yok bu kapsamda belge ibraz etmeyenlerin KPSS puanı 70, yabancı dil puanı ise sıfır (0) olarak değerlendirilecektir.

Memur alımı mezuniyet şartları nelerdir?

4 yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği mezunu olmak gerekiyor. Ayrıca bu bölüm mezunları 2 kat maaş şartı ile başvurabilir "diğer dört yıllık eğitim veren fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik".

Kamu personeli alımı başvuru süreci nasıl işler?

Marmara Üniversitesi memur alımı için adaylar başvurulardan 15 gün içerisinde online olarak iş ve işlemlerini tamamlamaları gerekiyor. Başvurular üniversitesinin “başvuru” internet adresinden yapılacak. Süreç 9 Ekim’e kadar devam edecek.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.