Bugün Yeni Açıklandı! 59 Hastane Personeli Alımı (Lise Önlisans Lisans)

Bugün Yeni Açıklandı! 59 Hastane Personeli Alımı (Lise Önlisans Lisans)

Kamu üniversitesi tarafından güncel memur personel alımı başvuruları açıklandı. Kamuya yeni personel atama başvuru süreci, şartları ve gerekli tüm detayları bu yazımızda hazırladık.

Erciyes Üniversitesi Rektörlüğü tarafından farklı branşlardan yeni kamu personeli alımı başvuruları açıklandı. 4/B sözleşmeli personel alım ilanı bugün yayımlandı. Lisans, Önlisans, Ortaöğretim 2022 KPSS (B) grubu puanı esas alınmak suretiyle mülakatsız memur alımı başvuruları 59 kadro için bugün başladı.

Memur alımı başvuru genel şartları nelerdir?

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48/A maddesinde belirtilen şartlan taşımak, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak, erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış, muaf veya tecilli olmak, görevini devamlı yapmasına engel sağlık sorunu bulunmamak, KHK ile kamu görevinden çıkarılmamış olmak, 2022 yılı KPSS (B) grubu sınavına girmiş olmak, lisans düzeyi için KPSSP3, önlisans düzeyi için KPSSP93 ve ortaöğretim düzeyi için KPSSP94 türünde geçerli en az altmış (60) puanı bulunmak, herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak gerekiyor.

Memur alımı nitelikleri nelerdir?

4 BÜRO PERSONELİ alımı için Yükseköğretim kurumlarının Muhasebe ve Finans Yönetimi Bölümü lisans programından veya bu bölüme denk kabul edilen lisans programlarından birinden mezun olmak gerekiyor.

1 BÜRO PERSONELİ alımı için Yükseköğretim kurumlarının Maliye Bölümü lisans programı mezunu olmak gerekiyor.

1 BÜRO PERSONELİ alımı için Yükseköğretim kurumlarının İşletme Bölümü lisans programı mezunu olmak gerekiyor.

1 BÜRO PERSONELİ alımı için Yükseköğretim kurumlarının İktisat Bölümü lisans programı mezunu olmak gerekiyor.

1 DESTEK PERSONELİ alımı için Ortaöğretim kurumlarından (lise ve dengi okul) mezun olmak. Başvuru tarihi itibariyle süt ve süt ürünleri üretimi yapan tesiste en az 2 yıl çalışmış olmak ve durumunu Çalışma Belgesi ve SGK hizmet dökümü ile belgelendirmek. Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi eğitim sertifikasına sahip olmak gerekiyor.

2 DESTEK PERSONELİ alımı için Ortaöğretim kurumlarından (lise ve dengi okul) mezun olmak. Sürü Yönetimi Elemanı Sertifikası" veya "Büyükbaş Hayvan Besiciliği Sertifikası" veya "Küçükbaş Hayvancılık Sertifikası”na sahip olmak gerekiyor.

3 DESTEK PERSONELİ alımı için Ortaöğretim kurumlarından (lise ve dengi okul) mezun olmak. Milli Eğitim Bakanlığı onaylı veya Yükseköğretim Kurumlarının Sürekli Eğitim Merkezleri tarafından verilen “Hijyen” sertifikasına sahip olmak gerekiyor.

1 DESTEK PERSONELİ alımı için Ortaöğretim Kurumlarından (lise ve dengi okul) mezun olmak. Milli Eğitim Bakanlığı onaylı “Bahçıvanlık” veya “Peyzaj Bahçıvanlığı” sertifikası, Kurs Bitirme Belgesi veya bu alanların birinden ustalık belgesine sahip olmak gerekiyor.

2 DESTEK PERSONELİ alımı için Ortaöğretim Kurumlarından (lise ve dengi okul) mezun olmak. Milli Eğitim Bakanlığı onaylı “aşçı” sertifikası, kurs bitirme belgesi, ustalık belgelerinden birine veya Mesleki Yeterlilik Kurumundan onaylı “aşçı” mesleki yeterlilik belgesine sahip olmak gerekiyor.

1 DESTEK PERSONELİ alımı için Ortaöğretim kurumlarının en az lise ve dengi okul mezunu olmak. Mobilya döşemeciliği dalında kalfalık veya ustalık belgesine sahip olmak ve/veya mobilya döşemeciliği alanında en az 3 yıl çalışmış olmak gerekiyor.

2 DESTEK PERSONELİ alımı için Ortaöğretim Kurumlarından (lise ve dengi okul) mezun olmak. Milli Eğitim Bakanlığı onaylı veya Yükseköğretim Kurumlarının sürekli eğitim merkezleri tarafından verilen “Hijyen” sertifikasına sahip olmak gerekiyor.

1 DİĞER SAĞLIK PERSONELİ alımı için Yükseköğretim kurumlarının önlisans Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik programından mezun olmak gerekiyor.

1 DİĞER SAĞLIK PERSONELİ alımı için Ortaöğretim Kurumlarının Tıbbi Laboratuvar Alanı - Tıbbi Laboratuvar Teknisyenliği Dalından mezun olmak gerekiyor.

1 FİZYOTERAPİST alımı için Yükseköğretim kurumlarının Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümü lisans programından mezun olmak gerekiyor.

5 HEMŞİRE alımı için Yükseköğretim kurumlarının Hemşirelik bölümünden veya hemşireliğe denk kabul edilen Sağlık Memurluğu lisans programından mezun olmak gerekiyor.

20 HEMŞİRE alımı için Ortaöğretim kurumlarının Hemşirelik alanından mezun olmak gerekiyor.

1 LABORANT alımı için Yükseköğretim kurumlarının Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Bölümü önlisans programından mezun olmak gerekiyor.

1 PSİKOLOG alımı için Yükseköğretim kurumlarının Psikoloji bölümü lisans programı mezunu olmak gerekiyor.

2 SAĞLIK TEKNİKERİ alımı için Yükseköğretim kurumlarının önlisans Tıbbi Görüntüleme Teknikleri programından mezun olmak gerekiyor.

1 SAĞLIK TEKNİKERİ Yükseköğretim kurumlarının Tıbbi Laboratuvar Teknikleri bölümü önlisans programından mezun olmak gerekiyor.

4 SAĞLIK TEKNİKERİ alımı için Yükseköğretim kurumlarının Ağız ve Diş Sağlığı bölümü önlisans programından mezun ol olmak gerekiyor.

1 SAĞLIK TEKNİKERİ alımı için Yükseköğretim kurumlarının Ameliyathane Hizmetleri bölümü önlisans programı mezunu olmak gerekiyor.

1 TEKNİKER alımı için Yükseköğretim Kurumlarının önlisans Bilgisayar Programcılığı Bölümünden Mezun Olmak. Mezuniyetinden sonra kamu kurumu ve/veya özel kuruluşlar bünyesinde en az 5 yıl bilgisayar programcısı olarak görev yapmış olmak ve çalışılan süre kadar sigorta primi yatırılmış olmak. En az 120 saatlik “Hastane Bilgi Yönetim Sistemleri Kullanım’’ sertifikasına sahip olmak. En az 80 saatlik “Yoğun Bakım Bilgi Yönetim Sistemi Entegrasyon Uygulamaları” sertifikasına sahip olmak gerekiyor.

1 TEKNİKER alımı için Yükseköğretim kurumlarının Elektrik Teknolojisi veya Elektrik önlisans programı mezunu olmak gerekiyor.

Erciyes Üniversitesi memur alımı başvuru süreci nasıl işler?

Erciyes Üniversitesi memur alımı başvuruları bugün başladı. Adaylar 14 Eylül’den 28 Eylül’e kadar başvuru iş ve işlemlerini yapabileceklerdir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum