Büyükşehir Kadrolu Açıktan Devlet Memuru Alımı Yeni İlan Açıklandı

Büyükşehir Kadrolu Açıktan Devlet Memuru Alımı Yeni İlan Açıklandı

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından kadrolu GİH sınıfı 6. Derece kadrolara memur personel alımı açıklandı. Kadrolu memur atama süreci ve tüm detaylar bu haberimizde yer alıyor.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından yeni kadrolara memur alımı açıklandı. Teftiş Kurulu Başkanlığı müfettiş yardımcılığı giriş sınavı duyurusu yayımlandı. İzmir Büyükşehir Belediyesi Teftiş Kurulu Başkanlığına GİH sınıfı 6. Derece kadrolu 5 müfettiş yardımcısı alınacak. İşte tüm detaylar.

Kamu personeli alımı genel ve özel şartları

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde yazılı genel şartları taşımak, sınavın yapılacağı yılın ilk gününde 30 yaşını doldurmamış (1 Ocak 1993 tarihinden sonra doğmuş olmak) olmak (Yüksek lisans yapmış olan adaylarda iki yıl, askerlik hizmetini yapmış olan adaylarda askerlikte geçen süre otuz yaş sınırına eklenir) olmak gerekiyor.

Hukuk, siyasal, işletme, iktisat ve idari bilimler fakültelerinden veya denkliği Yükseköğretim Kurulunca onaylanmış dört yıllık yerli ya da yabancı fakültelerden birini bitirmiş olmak gerekiyor.

Sağlık durumu Müfettişlik yapmaya uygun olmak, bu sınava daha önce en fazla 1 kez katılmış olmak, yazılı sınavın yapıldığı tarihte geçerlilik süresi dolmamış, Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) en az 80 ve üzeri puan almak şartları var.

Müfettiş yardımcısı alımı maaşı ve kontenjanları

4 müfettiş yardımcısı alımı Genel İdari Hizmetler GİH sınıfı 6. derece kadrolara gerçekleştirilecektir. 6. derece müfettiş yardımcısı maaşı bekar memur için NET olarak 27.576 TL'dir. Evli ve 1 çocuklu memur için ayrıca eş yardımı 1,158.77 TL, çocuk yardımı da 254.90 TL olarak aylıklara eklenmektedir. Evli memur maaşı ise 28.990 TL olarak uygulanmaktadır.

İzmir Büyükşehir Belediyesi memur alımı süreci nasıl olacak?

İzmir Büyükşehir Belediyesi müfettiş yardımcısı alımı için giriş Sınavı için başvuruları 2 Ekim - 3 Kasım 2023 tarihleri arasında e-Devlet İzmir Büyükşehir Belediyesi – Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım hizmeti internet adresinden olacaktır.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum