Büyükşehir KPSS 50 Kadrolu İtfaiyeci Alımı Açıklandı! GİH 10. Derece

Büyükşehir KPSS 50 Kadrolu İtfaiyeci Alımı Açıklandı! GİH 10. Derece

Büyükşehir belediyesi bünyesinde kadrolu yeni itfaiyeci alımı açıklandı. İtfaiyeci olmak için şartları ve tüm detayları hemen bu yazımızda bulabilirsiniz.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığına ilk defa atanmak üzere memur alım ilanı yayımlandı. Büyükşehir kadrolu itfaiyeci alımı yapacak. Başvuru süreci ve tüm detayları ve süreci bu yazımızda bulabilirsiniz.

Kamu personeli alımı başvuru genel şartları

657 sayılı Devlet Memurları Kanunundaki şartları taşımak, Türk Vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile ilgili suçlardan mahkûm olmamak, askerlikle ilişiği olmamak, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak.

İtfaiyeci olmak için nitelikler nelerdir?

20 İtfaiye Eri alımı GİH sınıfı 10. derece kadro için olacak. Herhangi bir ortaöğretim kurumundan (lise ve dengi okul) mezun olmak gerekiyor. En az (C) sınıfı sürücü belgesi sahibi olmak. Erkek adaylar KPSSP94 en az 50 puan almak şartı var.

Erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak, sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak, sağlık açısından kapalı mekân, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olmaları, en az (C) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak gerekiyor.

Muğla Büyükşehir memur alımı süreci nasıl işler?

Adaylar, sözlü ve uygulamalı sınava katılabilmek için 23-25 Ağustos 2023 tarihleri arasında mesai bitimine kadar, yukarıda sayılan belgeler ile birlikte, sağlık personeli gözetiminde boy ve kilo ölçümü yapmak üzere Orhaniye Mahallesi Fuat Ardıç Caddesi No:3 Menteşe/MUĞLA adresindeki İtfaiye Dairesi Başkanlığı içinde yer alan İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı Şube Müdürlüğüne ait başvuru masasına şahsen müracaat ederek başvuru sürecini tamamlayacaklardır.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.