Devlet Hava Meydanları DHMİ 72 Yeni Memur Alımı Bugün Açıklandı

Devlet Hava Meydanları DHMİ 72 Yeni Memur Alımı Bugün Açıklandı

Kamu kurumu bünyesinde 72 yeni memur alımı başladı. Devlet Hava Meydanları İşletmesi DHMİ’ye yeni personel alımları başvuru süreci bu yazımızda yer alıyor.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü 72 yeni kamu personeli alımı başvuru ilanı açıklandı. Asistan hava trafik kontrolörü ve stajyer hava trafik kontrolörü giriş sınavı duyurusu bugün yayımlandı. Asistan Hava Trafik Kontrolörü kadrosu için 11, Stajyer Hava Trafik Kontrolörü kadrosu için 61 olmak üzere 72 yeni memur alımı yapılacak.

DHMİ personel alımı başvuru şartları nelerdir?

Başvuru için Türk Vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, 18 yaşını tamamlamış olmak, KPSS Puan Türü ve Taban Puanı: KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almak, askerlikle ilişiği olmak gerekiyor.

Kamu personel alımı nitelikleri nelerdir?

Asistan hava trafik kontrolör adayları için aranan şartlar: Fakülte veya 4 yıllık yüksekokul mezunu olmak, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Havacılık Sağlık Talimatı (SHT-MED) hükümlerine göre yetkili hastane tarafından düzenlenecek Sınıf 3 Sağlık Sertifikası almak, son beş yıl içerisinde İngilizce Yabancı Dil Sınavından en az ‘C’ düzeyinde puan almak, geçerli bir hava trafik kontrolör lisansına sahip olmak gerekiyor.

Stajyer hava trafik kontrolör adayları için aranan şartlar: Fakülte veya 4 yıllık yüksekokul mezunu olmak, Hava Trafik Kontrol Kursunun Başlayacağı 3 Haziran 2024 tarihi itibariyle, 27 yaşından gün almamış olmak, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Havacılık Sağlık Talimatı (SHT-MED) hükümlerine göre yetkili hastane tarafından düzenlenecek Sınıf 3 Sağlık Sertifikası almak, son beş yıl içerisinde İngilizce Yabancı Dil Sınavından en az ‘C’ düzeyinde puan almak, daha önce disiplin, başarısızlık ve idari yönden kursla veya Genel Müdürlükle ilişiği kesilmemek gerekmektedir.

Devlet Hava Meydanları personel alımı başvuru süreci nasıl işler?

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğünce DHMİ memur alımı başvuruları 12-22 Eylül 2023 tarihleri arasında olacak. Adaylar e-Devlet üzerinde Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü internet adresinde yapılabilecek.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.