Devlete 3 Branşta Yeni Memur Alımı Açıklandı! GİH 6-8-9-10. Dereceler

Devlete 3 Branşta Yeni Memur Alımı Açıklandı! GİH 6-8-9-10. Dereceler

Kadrolu VHKİ alımı, tahsildar alımı ile itfaiye eri alımı başvuruları alınacak. Yeni ilan açıklandı. Güncel süreç, şartlar ve tüm detaylar bu haberimizde yer alıyor.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığına ilk defa atanmak üzere memur alım ilanı açıklandı. Memur alımı başvuru süreci, şartları ve tüm detayları hemen bu haberimizde KAMU PERSONELİ ALIMI olarak hazırladık. VHKİ, Tahsildar ile İtfaiye Eri alımı yapılacak. İşte detaylar.

Kamu memur atama başvuru genel şartları

Başvuru için 657 sayılı Devlet Memurları Kanunundaki şartları taşımak, Türk vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, askerlikle ilişiği olmamak, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak şartları var. KPSS 60 puan şartı da yer alıyor.

İtfaiye Eri kadrolarına başvuru yapacaklar için, sınavın yapılacağı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak, erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak, en az (C) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak, İtfaiye Eri kadrolarına başvuru yapacaklar için, Sağlık açısından kapalı mekan, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olmaları gerekiyor.

Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni kadrolarına başvuru yapacaklar için, Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Bilgisayar İşletmeni sertifikasına sahip olmak veya mezun olduğu okulda bilgisayar dersi gördüğünü belgelemek gerekiyor.

Kadrolu memur alımları başvuru nitelikleri nelerdir?

2 VHKİ alımı GİH sınıfı 8. derece kadrolara olacak. Lisans düzeyinde eğitim veren Fakültelerin Ekonomi, İktisat, İş İdaresi ve İktisat, İşletme-Ekonomi, İşletme-İktisat, İşletme, İş İdaresi, Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Çalışma Ekonomisi, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Maliye, Yerel Yönetimler, Yönetim Bilişim Sistemleri programlarının birinden mezun olmak, Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Bilgisayar İşletmeni sertifikasına sahip olmak veya mezun olduğu okulda bilgisayar dersi gördüğünü belgelemek gerekiyor.

3 VHKİ alımı GİH sınıfı 8. derece kadrolara olacak. Önlisans düzeyinde eğitim veren Meslek Yüksekokullarının; Yerel Yönetimler, İnsan Kaynakları Yönetimi, İnsan Kaynakları, Maliye programlarının birinden mezun olmak, Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Bilgisayar İşletmeni sertifikasına sahip olmak veya mezun olduğu okulda bilgisayar dersi gördüğünü belgelemek gerekiyor.

5 Tahsildar alımı GİH sınıfı 6-8. derece kadrolara olacak. Lisans düzeyinde eğitim veren Fakültelerin; Bankacılık, Bankacılık ve Sigortacılık, Finans ve Bankacılık, Uluslararası Finans ve Bankacılık, İktisat, Maliye, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Kamu Yönetimi programlarının birinden mezun olmak gerekiyor.

5 Tahsildar alımı GİH sınıfı 8-9. derece kadrolara olacak. Önlisans düzeyinde eğitim veren Meslek Yüksekokullarının; Bankacılık, Banka ve Sigorta Yönetimi, Bankacılık ve Sigortacılık, Finans, Finans ve Muhasebe, Bilgisayar Destekli Muhasebe, Bilgisayarlı Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Muhasebe, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Maliye programlarından biriden mezun olmak gerekiyor.

10 İtfaiye Eri alımı GİH sınıfı 11. derece kadrolara olacak. Ortaöğretim düzeyinde eğitim veren Liseler veya dengi okullardan mezun olmak, en az (C) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak gerekiyor.

19 İtfaiye Eri alımı GİH sınıfı 9-10. derece kadrolara olacak. Önlisans Herhangi bir önlisans programından mezun olmak, en az (C) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak gerekiyor.

15 İtfaiye Eri alımı GİH sınıfı 8. derece kadrolara olacak. Lisans Herhangi bir lisans programından mezun olmak, en az (C) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak gerekiyor.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi memur alımı süreci

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi bünyesinde memur alımları için başvuruları 30 Ekim ile 3 Kasım 2023 tarihlerinde olacak. Adaylar şahsen, posta ile ya da e-posta ile başvuru yapabileceklerdir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.