Devlete İlk Defa Atanmak Üzere 3 Branşta Memur Alımı Yeni Kılavuzu

Devlete İlk Defa Atanmak Üzere 3 Branşta Memur Alımı Yeni Kılavuzu

Devlete atanmak için 3 farklı branşta memur alımı kadroları açıklandı. İlk defa atanmak üzere kamu memur atama başvuru şartları ve tüm detaylar bu haberimizde yer alıyor.

Alaplı Belediye Başkanlığı bünyesinde ilk defa atanmak üzere memur alım ilanı açıklandı. Farklı ünvanlarda kadrolu devlet personeli alımı başvuru süreci, şartları ve tüm detayları hemen bu haberimizde bulabilirsiniz.

Kamu memur alımı şartları nelerdir?

657 sayılı Devlet Memurları Kanunundaki şartları taşımak, Türk vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, askerlikle ilişiği olmamak, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak, en az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak, V.H.K.İ kadrosuna başvuracaklar için; Millî Eğitim Bakanlığı onaylı Bilgisayar İşletmenliği sertifikasına sahip olmak veya mezun olduğu okulda bilgisayar dersi gördüğünü belgelemek, daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak gerekiyor. her aday eğitim durumuna göre ilan edilen yalnızca bir kadroya başvuru yapacaktır. Tüm ünvanlardan en az 75 puan almak gerekiyor.

Memur personel alımı nitelikleri nelerdir?

3 Mühendis TH sınıfı 7. derece kadroya olacak. Lisans düzeyinde eğitim veren fakültelerin İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun olmak, En az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak gerekiyor.

1 Mühendis TH sınıfı 7. derece kadroya olacak. Lisans düzeyinde eğitim veren fakültelerin Makine Mühendisliği bölümünden mezun olmak, En az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak gerekiyor.

1 Mühendis TH sınıfı 7. derece kadroya olacak, Lisans düzeyinde eğitim veren fakültelerin Çevre Mühendisliği bölümünden mezun olmak, En az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak gerekiyor.

1 Tahsildar GİH sınıfı 7. derece kadroya olacak, Lisans düzeyinde eğitim veren fakültelerin Maliye, Ekonomi, Ekonometri, Ekonomi ve Finans, Muhasebe, Muhasebe ve Finans Yönetimi, Bankacılık, Finans ve Bankacılık bölümlerinin birinden mezun olmak gerekiyor.

1 VHKİ GİH sınıfı 7. derece kadroya olacak. Lisans düzeyinde eğitim veren Siyasal Bilgiler Fakültesi ve İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinin lisans programlarının birinden mezun olmak, Milli Eğitim Bakanlığı onaylı bilgisayar işletmeni sertifikasına sahip olmak veya mezun olduğu okuldan bilgisayar dersi gördüğünü belgelemek gerekiyor.

Alaplı Belediye memur alımı tarihleri nelerdir?

Alaplı Belediye memur alımı için adaylar, başvuru esnasında istenilen belgeler ile birlikte 23 Ekim 2023-27 Ekim 2023 tarihleri “ Alaplı Belediye Başkanlığı Hizmet Binası Merkez Mahallesi İskele Cad. No:27 Alaplı/Zonguldak” adresine şahsen veya posta yolu ile müracaatlarını yapabileceklerdir. Ayrıca e-mail ile de başvuru yapılabilir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.