Diyanet İşleri Başkanlığı Açıktan Memur Alımı Yapacak! KPSS 60 Başvuru

Diyanet İşleri Başkanlığı Açıktan Memur Alımı Yapacak! KPSS 60 Başvuru

Diyanet İşleri Başkanlığı DİB bünyesinde açıktan yeni memur alımı başvuruları alınacak. KPSS 60 puanla adaylar başvuru yapabilecek. Detaylar ve süreç bu yazımızda.

Diyanet İşleri Başkanlığı Merkez Teşkilatında münhal bulunan kadrolara Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) puan sırası esas alınarak boş kadro sayısının 3 katı çağrılacak adaylar için yapılacak sözlü sınav başarı sırasına göre açıktan öğretmen ve çocuk gelişimcisi alımı yapılacaktır. Detayları bu yazımızda bulabilirsiniz.

Açıktan memur alımı genel şartları nelerdir?

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak, Öğretmen için 2023 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı’nın KPSSP121 puan türünden en az 60 puan almış olmak, Çocuk gelişimcisi için 2022 yılında B grubu kadrolar için yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı’nın KPSSP3 puan türünden en az 60 puan almış olmak ve pedagojik formasyon belgesine sahip olmak gerekiyor.

Ortaöğretim Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans, Milli Eğitim Bakanlığı ile Yükseköğretim Kurulu işbirliği ile açılan Pedagojik Formasyon ve 33 kredilik Yükseköğretim Sınıf Öğretmenliği Sertifika Programlarından herhangi birini başarıyla tamamlamış olmak şartları var.

Diyanet öğretmen alımı mezuniyetler-kontenjanlar

5 Öğretmen alımı EÖHS sınıfı için olacak. Adayların Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmenliği, Anaokulu Öğretmenliği, Çocuk Gelişimi ve Okul Öncesi Eğitimi Öğretmenliği, Okul Öncesi Öğretmenliği, Çocuk Gelişimi ve Okul Öncesi Öğretmenliği, Çocuk Gelişimi ve Öğretmenliği, Okul Öncesi ve Çocuk Gelişimi Öğretmenliği, Okul Öncesi Çocuk Gelişimi ve Öğretmenliği mezunu olması gerekiyor.

2 Çocuk Gelişimcisi SHS sınıfı için olacak. Adayların Çocuk Gelişimi ve Eğitimi, Çocuk Gelişimi, Çocuk Sağlığı ve Gelişimi mezunu olması gerekiyor.

Diyanet İşleri Başkanlığı memur alımı süreci

Diyanet İşleri Başkanlığı DİB bünyesinde memur alımı için müracaatlar başvuru şartlarını taşıyan adayların bizzat kendileri tarafından 4-15 Eylül 2023 (saat 16:30) tarihleri arasında Diyanet başvuru internet adresi üzerinden yapılacaktır.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.