En Az Lise 6 Branşta Kamu Memur Alımı Başladı! KPSS Taban Puansız

En Az Lise 6 Branşta Kamu Memur Alımı Başladı! KPSS Taban Puansız

Kamuya en az lise olmak üzere mülakat şartı olmadan direk KPSS puanı ile memur alımı başladı. 6 farklı branşta olmak üzere memur alımına dair tüm detaylar bu yazımızda.

Türk Alman Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yeni 4/B sözleşmeli personel alım ilanı açıklandı. 2022 (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle, yazılı ve sözlü mülakat yapılmaksızın istihdam edilmek üzere aşağıda belirtilen pozisyonlara sözleşmeli personel alınacaktır. Detaylar bu yazımızda yer alıyor.

Memur alımı genel şartları nelerdir?

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde belirtilen şartlan taşıyor olmak, Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması olumlu sonuçlanmış olmak, Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak, Erkek adayların askerlikle ilişkisi bulunmaması (askerliğini yapmış, muaf veya tecil ettirmiş olmak), sağlık açısından görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut veya akıl hastalığı ile engeli bulunmamak şartları var.

Personel alımı nitelikleri nelerdir?

1 Antrenör “Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği”, “Antrenörlük Eğitimi” lisans programlarının veya Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca bu bölümlere denk kabul edilen Lisans bölümlerinin birinden mezun olmak. Gençlik ve Spor Bakanlığı onaylı Basketbol branşında en az üçüncü kademe antrenörlük belgesine sahip olmak, Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifikası sahibi olmak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek sağlık sorunu ve benzeri engelleri bulunmamak.

1 Büro Personeli Muhasebe, Muhasebe ve Finansal Yönetim, Muhasebe ve Finans Yönetimi, Muhasebe ve Finansman, Finans ve Muhasebe, Muhasebe ve Denetim, Muhasebe Bilgi Sistemleri lisans programlarının birinden mezun olmak. Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek sağlık sorunu ve benzeri engelleri bulunmamak.

1 Tekniker İklimlendirme ve Soğutma Teknolojisi Önlisans Programından mezun olmak. İklimlendirme ve Soğutma Teknolojisi Sertifikası sahibi olmak. Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek sağlık sorunu ve benzeri engelleri bulunmamak.

1 Teknisyen Ortaöğretim kuramlarının İnşaat Teknolojisi Alanı ve/veya Dallarından mezun olmak Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek sağlık sorunu ve benzeri engelleri bulunmamak.

1 Destek Personeli (Temizlik Görevlisi Kadın) Herhangi bir ortaöğretim kurumundan mezun olmak. Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek sağlık sorunu ve benzeri engelleri bulunmamak.

1 Destek Personeli (Şoför Erkek) Herhangi bir Önlisans programından mezun olmak. Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek sağlık sorunu ve benzeri engelleri bulunmamak. Eski E sınıfı veya yeni D sınıfı sürücü belgesine sahip olmak. SRC2,SRC4 ve Psikoteknik belgesine sahip olmak. Vardiyalı sistemde çalışmaya engel durumu olmamak, Yurtiçi seyahat engeli bulunmamak.

Türk Alman Üniversitesi memur alımı süreci

Türk Alman Üniversitesi memur alımı için adaylar “Türk-Alman Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı” internet sayfası internet sayfasında temin edilecek başvuru formu ve istenen belgelerle birlikte Personel Daire Başkanlığına şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum