En Az Lise Kamu Memur Alımı Açıklandı! KPSS Şartsız Başvuru Ekranı

En Az Lise Kamu Memur Alımı Açıklandı! KPSS Şartsız Başvuru Ekranı

Kamuya KPSS şartsız olmak üzere memur alımı başvuruları alınıyor. En az lise adaylar başvuru yapabilir. Sürece dair tüm detayları hemen bu yazımızda bulabilirsiniz.

T.C. Wellington Büyükelçiliği tarafından Türk Uyruklu yeni Sözleşmeli Sekreter Sınav Duyurusu açıklandı. Dışişleri Bakanlığı tarafından güncel memur alımına başvurular, şartlar ve tüm süreci bu haberimizde KAMU PERSONELİ ALIMI olarak hazırladık.

Kamu memur alımı başvuru genel şartları

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, sınav tarihi itibariyle 41 yaşından gün almamış olmak, en az lise veya dengi okulları ile bu okullarla eşdeğer olduğu Milli Eğitim Bakanlığınca MEB onaylanmış yabancı okullardan mezun olmak, kamu haklarından yoksun bulunmamak, erkekler için askerliğini yapmış olmak veya yapmış sayılmak, her türlü iklim koşullarında görev yapmaya engel durumu bulunmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek, çok iyi derecede İngilizce ve Türkçe bilmek, bilgisayar kullanabilmek gerekmektedir.

Başvuru için gerekli belgeler nelerdir?

Özgeçmiş (CV), Türkiye Cumhuriyeti pasaportu, son 6 ay içinde çekilmiş 1 adet renkli vesikalık fotoğraf, nüfus cüzdanının “T.C kimlik kartı”, en son mezun olunan okuldan alınan diplomanın aslı veya onaylı askerlik kesin terhis belgesi veya askerlikle ilişiği olmadığına dair belge istenmektedir.

Dışişleri Bakanlığı memur alımı süreci nasıl işler?

Dışişleri Bakanlığı memur alımı için başvurular 25 Eylül 2023 tarihine kadar online olarak yapılabilecektir. Başvuru belgelerinin de ayrıca 5 Ekim’e kadar Büyükelçilik adresine iletilmesi gerekmektedir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.