En Az Lise Koruma ve Güvenlik Personeli Alımı! Kadrolu Bugün Açıklandı

En Az Lise Koruma ve Güvenlik Personeli Alımı! Kadrolu Bugün Açıklandı

Türkiye Adalet Akademisine yeni koruma ve güvenlik görevlisi personel alımları yapılacak. Başvurular, şartlar ve tüm detayları hemen bu yazımızda bulabilirsiniz. İşte detaylar.

Türkiye Adalet Akademisi Başkanlığı tarafından KADROLU PERSONEL ALIM ilanı bugün açıklandı. 2022 KPSS (B grubu) puan sırasına konulmak kaydıyla, Başkanlık tarafından gerçekleştirilecek sözlü sınav başarı sırasına göre yapılacak yerleştirme ile Türkiye Adalet Akademisinde çalıştırılmak üzere 12 koruma ve güvenlik görevlisi kadrosuna açıktan atama ile personel alımı yapılacaktır.

Koruma ve Güvenlik görevlisi alımı şartları nelerdir?

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak, 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun 10 uncu maddesinde yer alan şartları taşımak, Lisans KPSSP3, önlisans KPSSP93, ortaöğretim KPSSP94 puan türünden 70 ve üzeri puan almış olmak, Askerlikle ilişiği olmamak, son başvuru tarihi itibarıyla geçerlilik süresi dolmamış özel güvenlik görevlisi kimlik kartına (silahlı ibareli) sahip olmak, 18 yaşını doldurmuş 30 yaşını bitirmemiş olmak, erkeklerde 170 cm, kadınlarda 160 cm’den kısa boylu olmamak gerekiyor.

Kadrolu personel alımı kontenjanları-mezuniyetler

10 erkek Koruma Güvenlik Görevlisi ile 2 kadın Koruma Güvenlik Görevlisi alımı yapılacak. Başvuru için adayların en az lise veya dengi okul mezunu olması gerekiyor.

Türkiye Adalet Akademisi memur alımı süreci

Türkiye Adalet Akademisi Başkanlığı memur alımı için başvurular 29 Ağustos 2023 tarihinden başlayarak 15 Eylül 2023 tarihi saat 23.59'a kadar e-Devlet üzerinde Türkiye Adalet Akademisi - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı internet adresinden yapılabilecek.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.