Kamu Hastanesi Lise Önlisans Lisans Yeni Memur Alımı Bugün Açıklandı

Kamu Hastanesi Lise Önlisans Lisans Yeni Memur Alımı Bugün Açıklandı

Kamu hastanesi bünyesinde sözleşmeli yeni personel alımı başvuruları bugün açıklandı. Başvuru süreci, şartlar ve tüm detayları bu haberimizde hemen inceleyebilirsiniz.

Akdeniz Üniversitesi rektörlüğü tarafından sözleşmeli 4/B yeni personel alım ilanı bugün açıklandı. 2022 KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle aşağıda belirtilen pozisyonlara toplam 19 adet sözleşmeli personel alınacaktır. Kamu Hastanesi birimleri için olacak memur alımı tüm detayları şu şekildedir:

Kamu personeli alımı şartları nelerdir?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen şartları taşımak, askerlik hizmetini yapmış, muaf veya tecilli olmak, Lisans mezunları için 2022 KPSS (P3) puanı, Önlisans mezunları için 2022 KPSS (P93), Ortaöğretim mezunları için 2022 KPSS (P94) puanı esas alınacaktır. Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan Emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak gerekiyor. Ayrıca Çeşitli KHK ile kamu görevinden çıkarılanlar başvuruda bulunamaz.

Sözleşmeli memur alımı nitelikleri nelerdir?

HEMŞİRE 1 kadro KPSS 60 ve üzeri puan almış olmak, Ortaöğretim Kurumlarının (lise ve dengi okul) Hemşirelik Bölümü mezunu olmak, Kalp nakli hastalarına bakım verme konusunda deneyimli olmak ve belgelendirmek, Üniversite Hastanesinde en az 5 yıl Kardiyovasküler Cerrahi (KVC) Yoğun Bakım Alanında çalışmış olmak ve belgelendirmek gerekiyor.

PSİKOLOG 1 kadro KPSS 60 ve üzeri puan almış olmak, Yükseköğretim Kurumlarının Psikoloji Bölümü Lisans mezunu olmak - WISC-IV Uygulama Sertifikasına sahip olmak, Çocuk Değerlendirme Testleri (Ankara Gelişim Tarama Envanteri, Bender Gestalt Görsel Motor Algı Testi, Resim Çizme Testleri, Peabody Resim Kelime Tanıma Testi, Cümle Tamamlama Testi) Uygulama Sertifikasına sahip olmak.

DİĞER SAĞLIK PERSONELİ (ODYOLOG) 1 kadro KPSS 60 ve üzeri puan almış olmak, Yükseköğretim Kurumlarının Odyoloji Bölümü 4 yıllık Lisans mezunu olmak gerekiyor.

SAĞLIK TEKNİKERİ (İLK VE ACİL YARDIM) 2 kadro KPSS 60 ve üzeri puan almış olmak, Yükseköğretim Kurumlarının Acil Bakım Teknikerliği, Acil Yardım Teknikerliği, Ambulans ve Acil Bakım Teknikerliği, Paramedik, Acil Yardım, Ambulans ve Acil Bakım, İlk ve Acil Yardım Önlisans Programlarının birinden mezun olmak gerekiyor.

SAĞLIK TEKNİKERİ (TIBBİ SEKRETER) 1 kadro KPSS 60 ve üzeri puan almış olmak, Yükseköğretim Kurumlarının en az Önlisans düzeyinde eğitim veren Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Programı mezunu olmak gerekiyor.

SAĞLIK TEKNİKERİ (TIBBİ GÖRÜNTÜLEME) 2 kadro KPSS 60 ve üzeri puan almış olmak, Yükseköğretim Kurumlarının Radyoloji, Tıbbi Görüntüleme Teknikleri, Tıbbi Görüntüleme Teknolojileri Önlisans Programlarının birinden mezun olmak, En az 2 yıl Bilgisayarlı Tomografi Görüntüleme cihazında çalışmış olmak ve belgelendirmek gerekiyor.

SAĞLIK TEKNİKERİ (TIBBİ GÖRÜNTÜLEME) 2 kadro KPSS 60 ve üzeri puan almış olmak, Yükseköğretim Kurumlarının Radyoloji, Tıbbi Görüntüleme Teknikleri, Tıbbi Görüntüleme Teknolojileri Önlisans Programlarının birinden mezun olmak gerekiyor.

SAĞLIK TEKNİKERİ (TIBBİ GÖRÜNTÜLEME) 2 kadro KPSS 60 ve üzeri puan almış olmak, Yükseköğretim Kurumlarının Radyoloji, Tıbbi Görüntüleme Teknikleri, Tıbbi Görüntüleme Teknolojileri Önlisans Programlarının birinden mezun olmak, Üniversite Hastanesinde en az 10 yıl Acil Servis Radyoloji Ünitesinde çalışmış olmak ve belgelendirmek gerekiyor.

LABORANT 2022 KPSS (P93)1 kadro KPSS 60 ve üzeri puan almış olmak, Yükseköğretim Kurumlarının Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Önlisans Programından mezun olmak - Hastane Laboratuvarlarında en az 2 yıl çalışmış olmak ve belgelendirmek gerekiyor.

DESTEK PERSONELİ (TEMİZLİK HİZMETLERİ) (ERKEK) 1 kadro KPSS 60 ve üzeri puan almış olmak, Ortaöğretim Kurumlarından (Lise ve dengi) mezun olmak, 1 Ocak 1988 ve sonrası doğumlu olmak, Tıbbi Atıklar Sertifikası sahibi olmak, Üniversite Hastanesinde en az 10 yıl çalışmış olmak ve belgelendirmek gerekiyor.

TEKNİKER (BİYOMEDİKAL) 2022 KPSS (P93) 1 kadro KPSS e 60 ve üzeri puan almış olmak, Yükseköğretim Kurumlarının Biyomedikal Cihaz Teknolojisi Önlisans Programından mezun olmak, Üniversite Hastanesinde Biyomedikal Cihaz Teknolojileri alanında en az 8 yıl çalışmış olmak ve belgelendirmek gerekiyor.

TEKNİKER (İKLİMLENDİRME VE SOĞUTMA) 1 kadro KPSS 60 ve üzeri puan almış olmak, Yükseköğretim Kurumlarını İklimlendirme-Soğutma, Önlisans Programından mezun olmak, Üniversite Hastanesinde İklimlendirme ve Soğutma alanında en az 15 yıl çalışmış olmak ve belgelendirmek gerekiyor.

BÜRO PERSONELİ 2022 KPSS (P93) 1 kadro KPSS 60 ve üzeri puan almış olmak, Yükseköğretim Kurumlarının Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Muhasebe Önlisans Programlarının birinden mezun olmak, MEB onaylı Bilgisayar Kullanımı eğitimi almış olmak ve eğitimini belgelendirmek, Tıbbi Sekreterlik Sertifikasına sahip olmak, Üniversite Hastanesinde en az 3 yıl Manyetik Rezonans Görüntüleme veya Bilgisayarlı Tomografi Görüntüleme raporlarını yazma deneyimine sahip olmak ve belgelendirmek gerekiyor.

BÜRO PERSONELİ 2022 KPSS (P94) 1 kadro KPSS 60 ve üzeri puan almış olmak, Ortaöğretim Kurumlarından (Lise ve dengi) mezun olmak, MEB onaylı Bilgisayar İşletmenliği Sertifikasına sahip olmak, Temel F Klavye Sertifikasına sahip olmak, Tıbbi Sekreterlik Sertifikasına sahip olmak, En az fiilen 10 yıl “4110.03” Büro Memuru (Genel) meslek kodunda çalıştığını e-Devletten alınacak barkodlu SGK Hizmet dökümü ile belgelendirmek gerekiyor.

DİĞER SAĞLIK PERSONELİ (Sağlık Teknisyeni) 1 kadro KPSS 50 ve üzeri puan almış olmak, Ortaöğretim kurumlarının Diş Protez Alanı-Diş Protez Teknisyenliği alanından mezun olmak gerekiyor.

Akdeniz Üniversitesi memur alımı başvuru süreci

Akdeniz Üniversitesi bünyesinde kamu hastanesi personeli alımı için başvurular 7 Eylül’e kadar sürecek. Adaylar şahsen başvuru yapacaklar. Başvurular gerekli belgelerle birlikte Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezinde (Hastane) yer alan pozisyonlara başvuruda bulunacak adayların Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezi (Hastane) Müdürlüğü Evrak Kayıt Birimine yapılacak. Ayrıca Diş Hekimliği Fakültesinde yer alan pozisyonlara başvuruda bulunacak adayların Diş Hekimliği Fakültesi Evrak Kayıt Birimine şahsen müracaat etmeleri şartı var.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum