Kamu Hastanesine 130 Yeni Memur Alımı Açıklandı (KPSS Taban Puansız)

Kamu Hastanesine 130 Yeni Memur Alımı Açıklandı (KPSS Taban Puansız)

Kamu hastanesi bünyesinde mülakatsız olmak üzere güncel sözleşmeli yeni memur alımları açıklandı. Başvurular ve tüm detayları bu yazımızda bulabilirsiniz.

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörlüğü tarafından 4/B SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIM İLANI açıklandı. Kamu hastanelerine memur alımı kapsamında Üniversitenin Dursun Odabaş Tıp Merkezi Hastanesine ve diğer merkezi birimleri ile ilçelerinde bulunan yerleşkeleri için 130 kamu personeli alımı açıklandı. Farklı branşlarda hastane personeli alımlarına dair tüm detayları hemen bu yazımızda bulabilirsiniz.

Kamu personeli alımı genel şartları nelerdir?

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde belirtilen aşağıdaki genel şartlar aranır: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, askerlikle ilişiği bulunmamak, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak, 2022 yılı KPSS sınavına girmiş olmak, herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak, nöbet usulü çalışmaya engel bir durumumun bulunmaması gerekiyor.

Sözleşmeli personel alımı başvuru nitelikleri nelerdir?

3 ECZACI alımı için Eczacılık Fakültesi mezunu olmak gerekiyor.

2 DİYETİSYEN alımı için Beslenme ve Diyetetik programı lisans mezunu olup, mezuniyetinden sonra yükseköğretim kurumlarında diyetisyen olarak en az 1 (bir) yıl çalışmış olduğunu belgelendirmek, Nutrigenetik ve Beslenme eğitimi belgesine sahip olmak gerekiyor.

2 FİZYOTERAPİST alımı için Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon veya Fizyoterapi ve Rehabilitasyon lisans programlarından birinden mezun olup, alanında çalışmış olduğunu belgelendirmek gerekiyor.

7 EBE alımı için Ebelik bölümü lisans mezunu olmak gerekiyor.

5 HEMŞİRE alımı için Hemşirelik bölümü lisans mezunu olmak gerekiyor.

3 HEMŞİRE alımı için Hemşirelik bölümü Lisans mezunu olup, Hemşirelik hizmetlerinde çalışmış olduğunu belgelendirmek gerekiyor.

3 HEMŞİRE alımı için Hemşirelik bölümü Lisans mezunu olup, Hemşirelik hizmetlerinde en az 2 (iki) yıl çalışmış olduğunu belgelendirmek gerekiyor.

2 HEMŞİRE alımı için Hemşirelik bölümü lisans mezunu olup, Hemşirelik hizmetlerinde en az 1 (bir) yıl çalışmış olduğunu belgelendirmek ve Sağlık Bakanlığı onaylı neonatal resüsitasyon programı uygulayıcı eğitim belgesine sahip olmak gerekiyor.

2 HEMŞİRE alımı için Hemşirelik bölümü lisans mezunu olup, Hemşirelik hizmetlerinde en az 1 (bir) yıl çalışmış olduğunu belgelendirmek ve Sağlık Bakanlığı onaylı yenidoğan işitme tarama programı uygulayıcı eğitim belgesine sahip olmak gerekiyor.

2 HEMŞİRE alımı için Hemşirelik bölümü Lisans mezunu olup, Anesteziyoloji ve Reanimasyon yoğun bakım ünitesinde en az 1 (bir) Hemşirelik hizmetlerinde çalışmış olduğunu belgelendirmek gerekiyor.

2 HEMŞİRE alımı için Hemşirelik bölümü Lisans mezunu olup, Acil servis ünitesinde en az 1 (bir) yıl Hemşirelik hizmetlerinde çalışmış olduğunu belgelendirmek gerekiyor.

2 HEMŞİRE alımı için Hemşirelik bölümü Lisans mezunu olup, Ameliyathane ünitesinde en az 1 (bir) yıl Hemşirelik hizmetlerinde çalışmış olduğunu belgelendirmek gerekiyor.

2 HEMŞİRE alımı için Hemşirelik bölümü Lisans mezunu olup, yoğun bakım ünitesinde en az 1 (bir) yıl Hemşirelik hizmetlerinde çalışmış olduğunu belgelendirmek gerekiyor.

3 HEMŞİRE alımı için Ortaöğretim Kuramlarının Hemşirelik alanından mezun olmak gerekiyor.

3 HEMŞİRE alımı için Ortaöğretim Kuramlarının Hemşirelik alanından mezun olup, Hemşirelik ıizmetlerinde çalışmış olduğunu belgelendirmek gerekiyor.

2 HEMŞİRE alımı için Ortaöğretim Kuramlarının Hemşirelik alanından mezun olup, hemşirelik hizmetlerinde en az 2 (iki) yıl çalışmış olduğunu belgelendirmek gerekiyor.

2 HEMŞİRE alımı için Ortaöğretim Kuramlarının Hemşirelik alanından mezun olup, Hemşirelik hizmetlerinde en az 1 (bir) yıl çalışmış olduğunu belgelendirmek ve Sağlık Bakanlığı onaylı neonatal resüsitasyon programı uygulayıcı eğitim belgesine sahip olmak gerekiyor.

2 HEMŞİRE alımı için Ortaöğretim Kuramlarının Hemşirelik alanından mezun olup, Hemşirelik hizmetlerinde en az 1 (bir) yıl çalışmış olduğunu belgelendirmek ve Sağlık Bakanlığı onaylı yenidoğan işitme tarama programı uygulayıcı eğitim belgesine sahip olmak gerekiyor.

2 HEMŞİRE alımı için Ortaöğretim Kuramlarının Hemşirelik alanından mezun olup, Anesteziyoloji ve Reanimasyon yoğun bakım ünitesinde en az 2 (iki) yıl Hemşirelik hizmetlerinde çalışmış olduğunu belgelemek gerekiyor.

2 HEMŞİRE alımı için Ortaöğretim Kuramlarının Hemşirelik alanından mezun olup, Acil servis ünitesinde en az 2 (iki) yıl Hemşirelik hizmetlerinde çalışmış olduğunu belgelendirmek gerekiyor.

2 HEMŞİRE alımı için Ortaöğretim Kuramlarının Hemşirelik alanından mezun olup, Ameliyathane ünitesinde en az 2 (iki) yıl Hemşirelik hizmetlerinde çalışmış olduğunu belgelendirmek gerekiyor.

2 HEMŞİRE alımı için Ortaöğretim Kurumlarının Hemşirelik alanından mezun olup, yoğun bakım ünitesinde en az 4 (dört) yıl Hemşirelik hizmetlerinde çalışmış olduğunu belgelendirmek gerekiyor.

2 HEMŞİRE alımı için Ortaöğretim Kurumlarının Hemşirelik alanından mezun olup, Hemşirelik hizmetlerinde çalışmış olduğunu belgelendirmek ve Sağlık Bakanlığı onaylı İlk Yardımcı eğitimi belgesine sahip olmak gerekiyor.

2 SAĞLIK TEKNİKERİ (Anestezi) alımı için Anestezi programı önlisans mezunu olup, Üniversite hastanelerinde anestezi alanında en az 5 (beş) yıl çalışmış olduğunu belgelendirmek gerekiyor.

2 SAĞLIK TEKNİKERİ (Tıbbi Görüntüleme Teknikleri) alımı için Tıbbi Görüntüleme Teknikleri programı önlisans mezunu olup, Üniversite hastanelerinde Tıbbi Görüntüleme alanında en az 3 (üç) yıl çalışmış olduğunu belgelendirmek gerekiyor.

2 SAĞLIK TEKNİKERİ (Tıbbi Görüntüleme Teknikleri) alımı için Tıbbi Görüntüleme Teknikleri programı önlisans mezunu olup, mezuniyetinden sonra Difizyon MR, MR Anjiografi uygulamaları, Kardiyak MR, MR güvenliği, ileri MR ve BT çekim teknikleri ve uygulamaları ile girişimsel radyoloji temel eğitimlerini aldığını belgelendirmek gerekiyor.

2 SAĞLIK TEKNİKERİ (Biyomedikal Cihaz Teknolojisi) alımı için Biyomedikal Cihaz Teknolojisi programı önlisans mezunu olup, Üniversite hastanelerinde Bilgi İşlem ve Otomasyon sistemleri alanında en az 3 (üç) yıl çalışmış olduğunu belgelendirmek gerekiyor.

3 SAĞLIK TEKNİKERİ (Ameliyathane Hizmetleri) alımı için Ameliyathane hizmetleri programı önlisans mezunu olup, Ameliyathane hizmetleri alanında en az 3 az (üç) çalışmış olduğunu belgelendirmek gerekiyor.

3 SAĞLIK TEKNİKERİ (Patoloji laboratuvar Teknikleri ) alımı için Patoloji Laboratuvar Teknikleri programı önlisans mezunu olup, alanında çalışmış olduğunu belgelendirmek gerekiyor.

3 SAĞLIK TEKNİKERİ (İlk ve Acil Yardım) alımı için İlk ve Acil Yardım programı önlisans mezunu olup, üniversite hastanelerinin acil servis ünitelerinde en az 3 (üç) yıl çalışmış olduğunu belgelemek gerekiyor.

2 SAĞLIK TEKNİKERİ (Diyaliz) alımı için Diyaliz programı önlisans mezunu olup, alanında çalışmış olduğunu belgelendirmek gerekiyor.

2 SAĞLIK TEKNİKERİ (Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik) alımı için Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik programı önlisans mezunu olup, alanında çalışmış olduğunu belgelemek gerekiyor.

2 SAĞLIK TEKNİKERİ (İlk ve Acil Yardım) alımı için İlk ve Acil Yardım programı önlisans mezunu olup, alanında en az 3 (ç) yıl çalışmış olduğunu belgelemek ve mezuniyetinden sonra Sağlık Bakanlığı onaylı temel, ileri yaşam desteği, ulusal medikal kurtarma ve ilk yardım eğitimlerini aldığını belgelemek gerekiyor.

2 SAĞLIK TEKNİKERİ (Anestezi) alımı için Anestezi programı önlisans mezunu olup, alanında çalışmış olduğunu belgelendirmek ve Üniversite onaylı Hijyen ve Sanitasyon eğitimi belgesine sahip olmak gerekiyor.

2 SAĞLIK TEKNİKERİ (Ağız ve Diş Sağlığı ) alımı için Ağız ve Diş Sağlığı programı önlisans mezunu olup, alanında çalışmış olduğunu belgelendirmek gerekiyor.

2 SAĞLIK TEKNİKERİ (Ağız ve Diş Sağlığı ) alımı için Diş Protez Teknolojisi programı önlisans mezunu olup, Diş Protez alanında çalışmış olduğunu belgelendirmek ve mezuniyetinden sonra Porselen Diş, Ortodontik Apareyler, Konvansoniyel ve Dijital ölçü tekniklerinin karşılaştırılması eğitimi belgelerine sahip olmak gerekiyor.

2 LABORANT alımı için Tıbbi Laboratuvar Teknikleri önlisans mezunu olup, Tıbbi Laboratuvar Teknikleri ile ilgili çalışmış olduğunu belgelendirmek ve mezuniyetinden sonra Hemogram,ile Koagülasyon, cihazı eğitimi belgelerine sahip olmak gerekiyor.

2 DİĞER SAĞLIK PERSONELİ (SAĞLIK TEKNİSYENİ) alımı için Sağlık Meslek Liselerinin Acil Tıp Teknisyeni mezunu olup, Üniversite Hastanelerinin Acil Servis hizmetlerinde en az 5 (beş) yıl çalışmış olduğunu belgelendirmek gerekiyor.

2 DİĞER SAĞLIK PERSONELİ (Sağlık Teknisyeni) alımı için Yaşlı Bakım Programı önlisans mezunu olup, Üniversite hastanelerinin kan alma ve onkoloji hizmetlerinde en az 5 (beş) yıl çalışmış olduğunu belgelemek gerekiyor.

2 DİĞER SAĞLIK PERSONELİ (Veteriner Sağlık Teknisyeni ) (ERKEK) alımı için Meslek liselerinin Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği bölümü' mezunu olmak gerekiyor. Başvuru bitimi tarihi itibarıyla 30 (otuz) yaşını bitirmemiş olmak gerekiyor. Çalışacakları Veteriner Fakültesi Kliniklerinde (hayvan hastanesi); her türden hayvanlarla ilgili verilen görevleri yapmak gerekiyor.

30 DESTEK PERSONELİ TEMİZLİK (ERKEK) alımı için Ortaöğretim kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak gerekiyor. (Yükseköğretim kuramlarında öğrenci olanlar hariç) Temizlik Görevlisi olarak en az 1 (bir) yıl süreyle çalışmış olduğunu belgelemek. Başvuru bitimi tarihi itibarıyla 30 (otuz) yaşını bitirmemiş olmak gerekiyor.

4 DESTEK PERSONELİ TEMİZLİK (KADIN) alımı için Ortaöğretim kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak gerekiyor. (Yükseköğretim kurumlarında öğrenci olanlar hariç) Temizlik Görevlisi olarak en az 1 (bir) yıl süreyle çalışmış olduğunu belgelemek. Başvuru bitimi tarihi itibarıyla 30 (otuz) yaşını bitirmemiş olmak gerekiyor.

Kamu hastanesi personel alımı başvuru süreci nasıl işler?

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi personel alımı başvuruları sadece şahsen olacak. Müracaatlar, 27 Temmuz 2023 – 10 Ağustos 2023 tarihine kadar “ Üniversite Personel Daire Başkanlığına” şahsen yapılacaktır.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum