Kamu Hastanesine KPSS 60 Memur Alımı Açıklandı! 6 Branşta Başvuru

Kamu Hastanesine KPSS 60 Memur Alımı Açıklandı! 6 Branşta Başvuru

Kamu hastanelerine memur alımları kapsamında yeni ilan açıklandı. “Hemşire, Röntgen Teknisyeni, Sağlık Teknikeri, Büro Personeli, Koruma ve Güvenlik Görevlisi ve Destek Personeli” alımı yapılacak. İşte sürece dair tüm detaylar.

T.C. Harran Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yeni memur alımları açıklandı. 2022 yılı KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle aşağıda belirtilen pozisyonlarda toplam 29 adet sözleşmeli personel alınacaktır. İşte detaylar.

Memur alımı genel şartları

657 sayılı Kanunun 48. maddesinde belirtilen genel şartlar aranır. Türk Vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile ilgili suçlardan mahkum olmamak, erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış veya muaf olmak veya tecilli olmak, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak, KPSS en az 60 ve üzeri isteniyor.

Memur alımı özel şartları nelerdir?

Koruma ve Güvenlik Görevlisi” pozisyonuna başvuracak adayların ilan son başvuru tarihi itibarıyla 35 (otuz beş) yaşından gün almamış olmak, 10/06/2004 tarihli ve 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun 10 uncu maddesinde yer alan şartları taşıması ve güncel Özel Güvenlik Görevlisi kimlik kartı bulunması gerekmektedir. Adayların 24 saat esasına göre vardiyalı çalışmasına ve iç/dış mekanlarda çalışmasına engel durumunun olmaması gerekmektedir.

Üniversite hastanelerinde istihdam edilecekler için, 7/24 kesintisiz hizmet sunma zaruriyeti nedeniyle, öncelikle hastanelerin acil, ameliyathane, yoğun bakım, pandemi poliklinikleri / klinikleri, radyoaktif ve radyoiyonizan maddelerle işlem yapılan birimleri olmak üzere; tüm birimlerinde istihdam edilecek kişilerin nöbet usulü çalışma planları ile gece nöbeti tutmasında veya gece vardiyasında çalışmasında sağlık, sosyal veya ailevi durumu açısından mani hali bulunmamak.

“Destek Personeli” kadrosuna başvuracak adayların ilan son başvuru tarihi itibarıyla 35 yaşından gün almamış olmak, Üniversitemizin tüm birimlerinin ve çevre temizlik hizmetlerinin yürütülmesi amacı ile istihdam edileceğinden adayların iç/dış mekanlarda çalışmasına engel durumunun olmaması gerekmektedir.

Sözleşmeli personel alımı başvuru nitelikleri nelerdir?

14 Hemşire Sağlık meslek liselerinin Hemşirelik bölümünden mezun olmak ve belgelendirmek kaydıyla lise mezuniyetinden sonra en az 2 (iki) yıl hastanede Hemşire olarak çalışmış olmak.

3 Röntgen Teknisyeni Yükseköğretim Kurumlarının Radyoloji veya Tıbbi Görüntüleme Teknikleri önlisans mezunu olmak.

1 Sağlık Teknikeri Yükseköğretim Kurumlarının Nükleer Tıp Teknikleri önlisans programlarının birinden mezun olmak.

1 Sağlık Teknikeri Yükseköğretim Kurumlarının Ağız ve Diş Sağlığı önlisans programından mezun olmak.

2 Büro Personeli Yükseköğretim Kurumlarının Bilgi ve Belge Yönetimi bölümü lisans mezunu olmak.

2 Büro Personeli Yükseköğretim Kurumlarının iktisat, işletme, Maliye, Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi veya Yönetim Bilişim Sistemleri lisans bölümlerinden birinden mezun olmak.

2 Koruma ve Güvenlik Görevlisi (Erkek) Yükseköğretim Kurumlarının Özel Güvenlik ve Koruma, Savunma ve Güvenlik, Güvenlik, Kamu Güvenlik ve Asayişin Sağlanması, Güvenlik ve Koruma veya Mülkiyet Koruma ve Güvenlik önlisans programlarının birinden mezun olmak.

4 Destek Personeli (Temizlik Personeli) Ortaöğretim Kurumlarının (lise ve dengi) herhangi bir alanından mezun olmak gerekiyor.

Kamu hastanesi personeli alımı süreci nasıl olacak?

Harran Üniversitesi memur alımı başvuruları 29 sözleşmeli personel kadrosu için 13 Eylül’e kadar sürecek. Adaylar başvurularını sadece online olarak üniversite internet sitesinden yapmaları gerekiyor.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum