Kamu Kurumuna KPSS Şartsız Yeni Memur Alımı Başvuruları Yarın Başlıyor

Kamu Kurumuna KPSS Şartsız Yeni Memur Alımı Başvuruları Yarın Başlıyor

SPK’ya yeni kamu memur alımı başvuruları açıklandı. Sermaye Piyasası Kurulu memur alımlarına kimler başvurabilir? Süreci ve tüm detayları bu haberimizde bulabilirsiniz.

Sermaye Piyasası Kurulu SPK tarafından sözleşmeli bilişim personeli alım ilanı açıklandı. 10 sözleşmeli bilişim personeli alınacaktır. KPSS şartı yok. Bu kapsamda KPSSP3 puanı olmayan veya belge ibraz etmeyen adayın KPSSP3 puanı 70 olarak değerlendirmede baz alınacak. İşte tüm detayların yer aldığı haberimiz.

Memur alımı başvuru şartları nelerdir?

Türk Vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, askerlik durumu itibarıyla; askerlikle ilişiği bulunmamak, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak, Sermaye Piyasası Kanunu ve diğer mali yasalara göre suç sayılan bir eylem dolayısıyla aleyhine verilmiş bir hüküm bulunmamak, güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırmasında kamu hizmetine atanmasına engel bir durumu bulunmamak gerekiyor.

Kamu memur alımında nitelikler nelerdir?

Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden mezun olmak gerekiyor. Ayrıca sadece 2 kat maaş şartı ile bu bölümler de kabul ediliyor: “diğer dört yıllık eğitim veren fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik” bölümleri.

Sermaye Piyasası Kurulu memur alımı süreci

Sermaye Piyasası Kurulu SPK memur alımı için adaylar başvurularını 4-18 Ekim 2023 tarihleri arasında online olarak Kariyer Kapısı internet adresi üzerinden yapabileceklerdir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.