Kamu Personeli Yeni Memur Alımı Açıklandı! KPSS Şartsız Başvuru Ekranı

Kamu Personeli Yeni Memur Alımı Açıklandı! KPSS Şartsız Başvuru Ekranı

Kamu kurumu bünyesinde olmak üzere KPSS şartsız güncel personel alımı başvuruları açıklandı. Online başvuru ekranı, şartları ve tüm süreç bu yazımızda yer alıyor.

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı tarafından sözleşmeli bilişim personeli alım ilanı açıklandı. 1 Sistem Uzmanı alımı için 2 kat maaş verilecektir. Ocak 2023 zammı ile en düşük 32 bin lira maaş verilecektir. Temmuz 2023 zammı kadar artış ayrıca olacaktır. Göreve başlama bu artış ile yapılacaktır. İşte tüm detayların yer aldığı haberimiz.

YTB memur alımı başvuru genel şartları

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde sayılan genel şartları haiz olmak, askerlikle ilişiği olmamak, hizmetin gerektirdiği niteliklere, muhakeme yeteneğine, temsil kabiliyetine, analitik düşünme ve hızlı problem çözme yeteneğine sahip olmak, yoğun iş temposuna ayak uydurabilmek ve takım çalışmasına yatkın olmak, gerekli sertifika istenmeyen ancak bilgi sahibi olunması beklenilen konularda daha önce çalışılan işyerlerinden ilgili konuda çalıştığını gösterir referans mektubu getirmek gerekiyor.

Kamu personeli alımı mezuniyet-KPSS şartı

Başvuru için mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden mezun olmak gerekiyor. Ayrıca adaylarından KPSS puanı istenmiyor. Bu kapsamda KPSS puanı olmayan veya belge ibraz etmeyen adayların KPSS puanı 70 olarak kabul edilecek.

Sözleşmeli personel alımı başvuru süreci

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı memur alımı için başvurular 5 Temmuz 2023 tarihine kadar olacak. Başvuru iş ve işlemleri online olacak.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum