Kamuya 2023/2 Yeni Memur Alımı Açıklandı! 4 Unvan Başvurular

Kamuya 2023/2 Yeni Memur Alımı Açıklandı! 4 Unvan Başvurular

Kamu Kurumu bünyesinde 2023/2 personel alımı başvuruları açıklandı. Güncel ilan ve tüm detayları hemen bu haberimizde bulabilirsiniz. İşte gerekli süreç ve detaylar.

İstanbul Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği (İTKİB) tarafından personel alımı duyurusu 2023/2 açıklandı. İstanbul Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği'ne Uzman Yardımcısı 3, Bilgisayar Programcısı 2 İdari Personel 15, Engelli İdari Personel 1 olmak üzere 21 personel alınacaktır. İşte tüm detaylar.

Kamu personel alımı başvuru şartları

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, askerlik görevini yapmış veya erteletmiş veya bu görevden muaf olmak, 18 yaşını bitirmiş olmak, 1 Ocak 2023 tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, Görevini devamlı yapmasına engel herhangi bir özrü bulunmamak, herhangi bir sosyal güvenlik kurum veya kuruluşundan emekli olmamak, 2022 veya 2023 yıllarında yapılan KPSS en az 70 ve üzeri almak gerekiyor.

İTKİP personel alımı başvuru nitelikleri nelerdir?

3 Uzman Yardımcısı alımı için en az dört yıllık eğitim veren siyasal bilgiler, hukuk, iktisadi ve idari bilimler, iktisat, işletme, iletişim ve mühendislik fakülteleri ile diğer dört yıllık eğitim veren üniversite ve fakültelerin kamu yönetimi, uluslararası ticaret, matematik, istatistik ekonometri, mimarlık ve tasarım bölümlerinden veya yüksekokullarından ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından onaylanmış yabancı fakülte veya yüksekokullardan mezun veya dört yıllık fakülte veya yüksekokul mezunu olmak kaydıyla yukarıda belirtilen alanlardan en az birinde yüksek lisans derecesi olmak gerekiyor.

2 Bilgisayar Programcısı alımı için en az dört yıl eğitim veren fakülte veya yüksekokulların bilgisayar, elektrik, elektronik, bilişim mühendisliği ya da bunlara denkliği Yüksek Öğretim Kurulu tarafından onaylanmış yabancı fakülte veya yüksekokullardan mezun olmak veya dört yıllık fakülte veya yüksekokul mezunu olmak kaydıyla yukarıda belirtilen alanlardan en az birinde yüksek lisans derecesi olmak gerekiyor.

15 İdari Personel alımı için en az dört yıllık eğitim veren fakülte veya yüksekokul mezunu olmak gerekiyor.

1 İdari Personel (Engelli) alımı için en az dört yıllık eğitim veren fakülte veya yüksekokul mezunu olmak gerekiyor.

Güncel personel alımı başvuru süreci nasıl işler?

İstanbul Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği (İTKİB) tarafından başvurular, “İstanbul Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği” adresine en geç 24 Ekim 2023 saat 17:30'a kadar şahsen veya posta yoluyla yapılacaktır.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum