Kamuya 3 Farklı Branşta KPSS Taban Puansız Memur Alımı Açıklandı

Kamuya 3 Farklı Branşta KPSS Taban Puansız Memur Alımı Açıklandı

Kamu üniversitesi tarafından güncel ve yeni memur alımları açıklandı. Başvurular, süreç, şartları bu yazımızda bulabilirsiniz.

Konya Teknik Üniversitesi Rektörlüğü tarafından KPSS taban puan şartı olmadan yeni memur alımları açıklandı. Mülakatsız atama olacak. Bu kapsamda yazılı ve sözlü sınav yapılmaksızın, KPSS puan sıralaması esas alınmak suretiyle sözleşmeli personel alınacaktır. İşte gerekli tüm başvuruların yer aldığı yazımız.

Kamu personeli alımı şartları nelerdir?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, askerlikle ilişkisi bulunmamak, 2022 KPSSP3 ve önlisans mezunları için KPSSP93 puan türüne sahip olması gerekmektedir.

Personel alımı nitelikleri nelerdir?

1 Çözümleyici alımı için Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Bilgi Sistemleri Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Adli Bilişim Mühendisliği, Matematik, Fizik, İstatistik, Bilgisayar Bilimleri, Bilgisayar Enformatik, Bilgisayar Enformasyon Sistemleri, Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri, Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri, Enformasyon Teknolojileri, Matematik Bilgisayar veya Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği bölümü mezunu olmak, C sistem programlama dili ile birlikte diğer programlama dillerinden en az iki tanesini bildiğini belgelendirmek, Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavı (YDS İngilizce) veya dengi sınavdan en az D düzeyinde puan almış olmak gerekiyor.

2 Programcı alımı için En az iki yıllık yüksekokulların Bilgisayar Programcılığı bölümünden mezun olmak ya da fakülte veya dört yıllık yüksekokul mezunu olmak, En az iki programlama dili bildiğini belgelendirmek, Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavı (YDS İngilizce) veya dengi sınavdan en az D düzeyinde puan almış olmak gerekiyor.

1 Programcı alımı için En az iki yıllık yüksekokulların Bilgisayar Programcılığı bölümünden mezun olmak ya da fakülte veya dört yıllık yüksekokul mezunu olmak, En az iki programlama dili bildiğini belgelendirmek, Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavı (YDS İngilizce) veya dengi sınavdan en az D düzeyinde puan almış olmak gerekiyor.

1 Mühendis alımı için İnşaat Mühendisliği Bölümü lisans mezunu olmak, Bilgisayar Destekli Tasarım (CAD) teknik çizim programlarından birini iyi derecede kullanabilmek, Statik analiz tasarım ve modelleme programlarından en az bir tanesini aktif olarak kullanabilmek, Metraj, keşif, yaklaşık maliyet oluşturma ve hak ediş konularında tecrübe sahibi olduğunu belgelendirmek, Askerliğini yapmış olmak, 35 yaşını doldurmamış olmak şartları var.

Konya Teknik Üniversitesi memur alımı başvuruları

Konya Teknik Üniversitesi tarafından güncel personel alımı başvuruları sadece şahsen 14 Ağustos 2023’e kadar sürecek. Adaylar Üniversite “Personel Daire Başkanlığına” şahsen başvurmaları gerekmektedir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.